reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung
Przemysł elektroniczny |

Samsung może zwiększyć inwestycje w USA: z 17 do 184 mld USD

Samsung Electronics w listopadzie ubiegłego roku ogłosił wybór Taylor w stanie Teksas na lokalizację nowej fabryki w USA. Okazuje się, że docelowo może tam powstać 10 fabryk.

Stan Teksas 20 lipca opublikował dokumenty wskazujące, że Samsung Austin Semiconductor chce dodać dziewięć kolejnych fabryk w Taylor.

Samsung złożył wnioski o ulgi podatkowe dla planowanych zakładów. Jeśli zostaną zatwierdzone, inwestycje Samsunga w Taylor mogą wzrosnąć z planowanych pierwotnie 17 mld USD do 184,6 mld USD. Firma utworzyłaby też nawet 8200 etatów, zamiast zapowiadanych 1800. Koreański producent podkreśla we wniosku, że zachęty podatkowe są kluczowym czynnikiem decydującym o inwestycji w Taylor, bez nich firma prawdopodobnie nie ulokowałaby projektu w Teksasie.

Samsung Electronics w listopadzie ubiegłego roku ogłosił wybór Taylor na lokalizację nowej inwestycji w USA o wartości 17 mld USD. Firma rozpoczęła już prace konstrukcyjne przy budowie fabryki, w której będą produkowane układy scalone wykonane w zaawansowanych technologiach procesowych do zastosowań w obszarach takich jak mobilność, 5G, obliczenia o wysokiej wydajności (HPC) i sztuczna inteligencja (AI). Obiekt ma rozpocząć działalność w 2024 roku, ale inwestycja ma być kontynuowana jeszcze przez około dwa lata. Będzie to druga fabryka chipów Samsunga w Teksasie, po znajdującym się niedaleko zakładzie w Austin, dzięki czemu zakłady będą mogły współdzielić zasoby i infrastrukturę.

Jeśli inwestycja w dodatkowe fabryki zostanie zatwierdzona, kolejne zakłady będą rozpoczynały produkcję w latach 2034-2042.

 

Tak wyglądał plac budowy w maju 2022 roku, ©Taylor, TX.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama