reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

10 mln PLN dla SmokeD

SmokeD, twórca systemu do wczesnego wykrywania pożarów lasów, pozyskał finansowanie w wysokości 10 mln PLN od EEC Magenta.

Finansowanie przeznaczone będzie na dalszy rozwój systemu do wczesnego wykrywania pożarów lasów oraz zwiększenie sił sprzedażowych. SmokeD zamierza w ciągu kilu miesięcy znacząco zwiększyć udział sprzedaży w Stanach Zjednoczonych – informuje portal mamstartup.pl

SmokeD oferuje system monitorowania przeciwpożarowego dużych przestrzeni, takich jak lasy czy plantacje. Start-up rozwija algorytmy deep learningowe, które analizując obraz z kamer są w stanie wcześnie wykryć dym. System automatycznie powiadamia właściwe osoby i wskazuje lokalizację pożaru na mapie.

– Nasz produkt wykrywa dym i płomienie z dużej odległości, lokalizuje miejsce jego powstania oraz informuje o tym odpowiednie służby. Nowością w skali światowej jest model sprzedażowy w którym kładziemy nacisk na sprzedaż usług monitoringu, zamiast dostaw sprzętu z licencją na oprogramowanie – mówi Artur Matuszczak.

EEC Magenta jest niezależną firmą venture capital zarządzającą dwoma funduszami o łącznej kapitalizacji 210 mln PLN. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2