reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem
Przemysł elektroniczny |

ML System zwiększa portfel zleceń

ML System ogłosił dwa nowe zlecenia na budowę farm fotowoltaicznych o łącznej wartości 20,5 mln PLN.

ML System zbuduje za 16 mln PLN netto farmę fotowoltaiczną o mocy 2 MW wraz z wewnętrzną siecią energetyczną oraz systemem magazynowania energii na terenie ogrodów Zespołu Pałacowo – Parkowego oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, a także za kwotę 4,5 mln PLN netto farmę Sokółka o mocy 1,25 MW dla PKN Orlen.

– To kolejne duże zamówienia dla energetyki zawodowej po ostatnio komunikowanych, min. o mocy 37,1 MW do Taurona oraz 3 MW do Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych. Przed nami kolejne projekty i kolejne umowy. Popyt napędzany jest przez skokowo rosnące ceny energii. Mamy rekordowy portfel zamówień o wartości przekraczającej 200 mln PLN i dobrze zdywersyfikowane kanały sprzedaży. Pozyskujemy nowe zlecenia w obszarze szkła powłokowego, w tym m.in. ponad 5000 m kw. na biurowiec Infinity Wrocław. Realizujemy również dostawy szkła powłokowego na obiekty Cavatiny w Bielsku Białej, Krakowie i Łodzi, a także na biurowiec The Park Kraków 2, o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m kw. – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

– W obszarze BIPV stale poszerzamy rynki zbytu. Weszliśmy na wymagający rynek niemiecki, gdzie podpisaliśmy umowę na dostawy modułów BIPV dla prestiżowego obiektu w Monachium. Naszymi klientami są podmioty publiczne, firmy prywatne, deweloperzy, wykonawcy fasad, producenci stolarki i generalni wykonawcy. Odgrywamy istotną rolę w procesie transformacji energetycznej – dodaje Dawid Cycoń.

ML System realizuje także projekty inwestycyjne i badawczo-rozwojowe w ramach strategii Nowej Ery Kwantowej, która zakłada osiągnięcie pozycji globalnego dostawcy produktów bazujących na technologii kropek kwantowych dla szkła fotowoltaicznego. Produkty te przeznaczone są na potrzeby obiektów architektonicznych i sektora automotive. m.in. poprzez wspólny projekt QDrive realizowany z Pilkington Automotive Poland. Spółka wykorzystuje także swoje kompetencje w dziedzinie nanotechnologii w innych produktach, m.in. w ogniwach do elektrolizera wodoru.

– Intensyfikujemy działania spółki w każdym obszarze. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe dynamicznie zwiększamy nasze moce produkcyjne. Jesteśmy dobrze przygotowani do przeobrażeń dokonujących się w zakresie energetyki odnawialnej – podsumowuje Dawid Cycoń.


ML System to spółka technologiczna z zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV), a także produkty tradycyjnej fotowoltaiki, smart city oraz specjalistyczne szkło, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

W 2021 r. spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – QGlass. Wydarzenie to określane przez firmę jako „kwantowa rewolucja w światowym budownictwie” jest jednym z elementów ogłoszonej przez spółkę strategii „nowej ery kwantowej”, otwierającej nowe możliwości i funkcje zastosowania szkła w branży BIPV i automotive.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama