reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni
Przemysł elektroniczny |

Panattoni zakończyło rozbudowę fabryki Kongsberga

Inwestycję dla producenta z branży motoryzacyjnej zrealizowano w Brześciu Kujawskim, gdzie gdzie do już istniejących 16 000 m kw. deweloper dobudował kolejne 6000 m kw.

Panattoni dostarczyło dla branży samochodowej w Polsce w tym i ubiegłym roku już 250 tys. m kw. Z tego ponad 30 000 m kw. deweloper zrealizował dla norweskiego producenta o globalnym zasięgu – firmy Kongsberg, a pod koniec 2021 roku ruszył z rozbudową zakładu firmy w Brześciu Kujawskim. Do 16 000 m kw. dostarczonych przez Panattoni w 2018 roku, przedsiębiorstwo dobudowało kolejne 6000 m kw., a cały proces odbywał się przy zachowaniu ciągłości produkcji istniejącego zakładu.

W nowo powstającej części zamontowano urządzenia technologiczne dla potrzeb działu przewodów paliwowych i sprężonego powietrza „FTS” (fluid transport systems). Deweloper przygotował powierzchnię m.in. pod instalację stanowiska automatycznego montażu przewodów oraz stanowiska automatycznego znakowania i przycinania przewodów. Przekazanie obiektu nastąpiło 14 lipca br., a umowa najmu została zawarta na 15 lat.

Po ukończeniu obecnej realizacji łączna powierzchnia dostarczona przez Panattoni dla firmy Kongsberg w Polsce wyniosła blisko 40 000 m kw. – w ramach realizacji w Brześciu Kujawskim i Koluszkach.

W Europie Środkowej i Niemczech firma wybudowała już dotąd 50 obiektów typu BTS. Tylko w 2021 roku ukończyła inwestycje dla takich przedsiębiorstw jak Weber, Danfoss, Leviat, czy Reyaers Aluminium, a w latach poprzednich dostarczyła m.in. fabrykę zmywarek dla BSH, czy wózków widłowych dla Linde.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2