reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLP Lodz
Przemysł elektroniczny |

Ponad 11,2 tys. m kw. dla Wirthwein Polska w MLP Łódź

Firma Wirthwein Polska w zeszłym roku zakontraktowała ponad 5,6 tys. m kw. w centrum logistycznym MLP Łódź. Ostatnio zdecydowała się na zwiększenie wynajmowanej powierzchni o kolejne 5,6 tys. m kw.

Jak wyjaśnia MLP Group, było to możliwe, ponieważ inwestycja powstaje częściowo na zasadach spekulacyjnych i oferowała jeszcze wolne przestrzenie. W efekcie producent komponentów z tworzyw sztucznych będzie korzystał łącznie z około 11,2 tys. m kw. powierzchni. Z tego ok. 10,7 tys. m kw. zostanie przeznaczonych na cele produkcyjne i magazynowe, a resztę stanowić będzie część biurowo-socjalna. Budowa nowej hali jest już praktycznie zakończona, a przekazanie najemcy dedykowanego obiektu planowane jest jeszcze w lipcu tego roku.

Wirthwein Polska zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku i produkuje komponenty plastikowe dla sektora AGD, automotive, elektrotechnicznego i sanitarnego. Polski zakład jest największym odziałem Grupy Wirthwein, która ma łącznie 22 fabryki w Europie, Azji i USA.

– Wysoki popyt na części z tworzywa sztucznego przyśpieszył decyzję o wynajmie dodatkowej przestrzeni w Centrum MLP Łódź. Już w tym roku uruchamiamy nowe projekty z branży AGD i sanitarnej. Nieprzypadkowo wybraliśmy Łódź do dalszego rozwoju naszego zakładu. Centralna lokalizacja, dostępność wykwalifikowanej kadry oraz bliskość naszych kluczowych klientów jest dużym atutem naszego miasta.  Łącznie Wirthwein w Polsce powiększy się do ponad 22 tys. m kw. powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz będzie łącznie zatrudniał ok. 500 pracowników – mówi Krzysztof Gorzechowski, Director Sales and Project Management Poland w Wirthwein Polska Sp. z o.o.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1