reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Umicore
Przemysł elektroniczny |

Umicore wyprodukuje materiały katodowe w Kanadzie

Umicore przygotowuje się do budowy w Ontario zakładu produkującego aktywne materiały katodowe (CAM) oraz prekursory (pCAM).

Planowany zakład byłby pierwszym tego rodzaju obiektem w Ameryce Północnej, łączącym produkcję materiałów katodowych i prekursorów na dużą skalę przemysłową, uzupełniając w ten sposób brakujące ogniwo w kanadyjskim łańcuchu wartości baterii, od zasobów naturalnych po mobilność elektryczną. Umicore prowadzi negocjacje z kilkoma potencjalnymi klientami w sprawie kontraktów produkcyjnych w Ameryce Północnej, które będą podstawą do podjętych przez Umicore decyzji inwestycyjnych – czytamy w komunikacie.

Umicore i rząd Kanady 13 lipca podpisały Memorandum of Understanding (MoU) dotyczące wsparcia projektu w ramach Strategicznego Funduszu Innowacji. Firma zawarła też już umowę z gminą Loyalist w prowincji Ontario odnośnie działki o powierzchni około 350 akrów (ok. 140 ha).

– Lokalizacja w centrum kanadyjskiego ekosystemu motoryzacyjnego oferuje krytyczne korzyści, takie jak dostęp do wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, kluczowej infrastruktury i energii odnawialnej, z której nowy zakład będzie korzystał w 100% od momentu rozpoczęcia produkcji – pisze Umicore.

Prace konstrukcyjne maja ruszyć w 2023 roku, a rozpoczęcie działalności zakładu planowane jest pod koniec 2025 roku, z potencjałem osiągnięcia do końca dekady rocznej zdolności produkcyjnej zdolnej do zasilenia około miliona pojazdów elektrycznych. W ramach inwestycji Umicore utworzy kilkaset etatów.

Umicore zbada również możliwości rafinacji metali i recyklingu baterii w Ameryce Północnej.

– Kanada i prowincja Ontario mają wszystko, czego potrzeba, aby Umicore ustanowiło pełny i zrównoważony łańcuch dostaw materiałów akumulatorowych, od kopalni aż po rynek końcowy pojazdów elektrycznych. Po wdrożeniu kluczowych kontraktów z klientami ta ekspansja w Ameryce Północnej zakończy globalne wdrażanie regionalnych łańcuchów dostaw dla naszych klientów z branży motoryzacyjnej i ogniw akumulatorowych na trzech kontynentach – komentuje Mathias Miedreich, dyrektor generalny Umicore.

Umicore to globalna grupa grupą zajmującą się technologią materiałową i recyklingiem. Zatrudnia około 11 tys. pracowników w 47 zakładach produkcyjnych, 15 centrach badawczo-rozwojowych, a także w biurach wspierających, w tym w siedzibie głównej w Brukseli. W Polsce Umicore ma dwa zakłady produkcyjne: w Nowej Rudzie – katalizatorów samochodowych i w Nysie – materiałów katodowych.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama