reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panasonic
Przemysł elektroniczny |

Panasonic zapowiada nową fabrykę akumulatorów EV w USA

Warta 4 mld USD inwestycja Panasonic Energy w De Soto w Kansas ma znacząco pobudzić rozwój lokalnej działalności gospodarczej i zaowocować utworzeniem nawet 4000 miejsc pracy.

Panasonic Energy ma już porozumienie ze stanem Kansas dotyczące wsparcia inwestycji, której celem jest rozwój branży pojazdów elektrycznych (EV) w USA i stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy w regionie.

– Ten projekt będzie przełomowy dla gospodarki stanu Kansas, zapewniając wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie miejsca pracy, a jednocześnie wprowadzając do regionu nową branżę, która tworzy bardziej zrównoważoną przyszłość – powiedziała gubernator Laura Kelly, dodając że inwestycja będzie z pewnością napędzała wzrost gospodarczy i rozwój stanu Kansas.

Informacja o planowanym rozszerzeniu produkcji baterii do pojazdów elektrycznych pojawia się pięć lat po rozpoczęciu przez Panasonic Group produkcji akumulatorów litowo-jonowych w Panasonic Energy of North America (PENA) w Sparks w stanie Nevada. PENA jest obecnie jedną z największych na świecie fabryk akumulatorów litowo-jonowych, która dostarczyła już ponad sześć miliardów ogniw akumulatorów EV. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2