reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Continental
Przemysł elektroniczny |

Continental rozwija produkcję w Kownie

Contintental Litwa zakończył pierwszą fazę dwuetapowego planu ekspansji fabryki osiągając w ten sposób „ważny kamień milowy” – informuje firma.

Plan niemieckiego producenta elektroniki samochodowej zakład podwojenie zdolności produkcyjnych fabryki znajdującej się w Kowieńskiej Wolnej Strefie Ekonomicznej (WSE).

Continental w ramach zakończonego właśnie etapu projektu inwestycyjnego zwiększył o 6600 m kw. powierzchnie administracyjne i produkcyjne (odpowiednio o 1600 i 5000 m kw.). Dalsza ekspansja doda kolejnych 10 500 m kw., a liczba zatrudnionych w fabryce osób zwiększy się do 1500 z obecnych prawie 700. Po zakończeniu kolejnej fazy ekspansji Contiental zainwestuje łącznie w fabrykę w Kownie ponad 190 mln EUR.

Portfolio produktów wytwarzanych w kowieńskiej fabryce nie ulegnie zmianie – główny nacisk nadal będzie kładziony na rozwiązania bezpieczeństwa, komfortu i funkcji autonomicznej jazdy samochodów.

Continental Automotive Lithuania UAB została zarejestrowana na Litwie na początku października 2017 roku. Fabryka w Kowieńskiej SSE rozpoczęła produkcję jesienią 2019 roku. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2