reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Przemysł elektroniczny |

TrendForce: awaria w fabryce Microna będzie miała ograniczony wpływ na moce

W fabryce firmy Micron w Hiroszimie 8 lipca wystąpiła przerwa w dostawie prądu, jednak analitycy nie przewidują znaczącego wpływu tej awarii na moce produkcyjne DRAM.

Podstawowy proces produkcyjny zakładu to 1Z nm, stanowiący ponad 50% mocy produkcyjnych, a następny jest proces 1Y nm – prawie 35%. Chociaż, gdy wystąpiła awaria, w zakładzie uruchomiono  system zasilania awaryjnego, to z powodu spadku napięcia urządzenia produkcyjne wymagały inicjalizacji i przeglądu. Przerwa w dostawie prądu trwała około 5-10 minut, a jej wpływ na wydajność produkcyjną był ograniczony – raportują eksperci firmy analitycznej TrendForce.

Obiekt w Hiroszimie jest głównie centrum badawczo-rozwojowym Microna, a proces produkcji następnej generacji 1beta nm będzie w tej lokalizacji traktowany priorytetowo. Patrząc na kategorie produktów, na tym etapie zakład produkuje przede wszystkim mobilne pamięci DRAM do smartfonów. TrendForce wskazuje również, że słaby globalny popyt na elektronikę użytkową spowodowany konfliktami geopolitycznymi i rosnącą inflacją od początku roku sprawił, że szybko wrastał wysoki poziom zapasów pamięci wśród różnych producentów.

– Wpływ przerwy w dostawie prądu na zdolność produkcyjną Micron jest stosunkowo niewielki, Micron może też wykorzystać swoje zapasy, aby zaspokoić potrzeby klientów, więc nie nie zmienia to ogólnej sytuacji podażowo-popytowej na rynku DRAM – konkludują analitycy TrendForce.

TrendForce wskazuje przy tym, że rynek spot, który zawsze natychmiast reaguje na nowe zdarzenia, nie odnotował wzrostu popytu od czasu przerwy w dostawie prądu. Awaria zasilania nie wpłynie więc na zmianę obecnej sytuacji, w której mamy do czynienia z nadmiarem pamięci na rynku. TrendForce podtrzymuje dotychczasowe prognozy na drugą połowę 2022 roku, zakładające, że ​​ceny DRAM spadną o około 10% w trzecim kwartale 2022 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2