reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Przemysł elektroniczny |

Awaria zasilania w japońskiej fabryce DRAM firmy Micron

Micron poinformował, że w piątek, 8 lipca w fabryce pamięci DRAM w Hiroszimie wystąpiła dłuższa przerwa w zasilaniu spowodowana złymi warunkami pogodowymi w okolicy.

– Wszyscy członkowie zespołu Micron są bezpieczni – pisze firma w komunikacie.

Jak informuje Micron, ze względu na przerwę w zasilaniu, firma wdrożyła protokoły wyłączania fabryki. Działalność została już wznowiona, ale na niższych obrotach, które będą zwiększane w przyszłym tygodniu. Aktualnie Micron ocenia stan wafli będących w trakcie produkcji w czasie incydentu, aby ustalić, czy spełnią rygorystyczne standardy jakości firmy.

Obecnie Micron analizuje wpływ przerwy w produkcji na dostawy w najbliższym czasie i pracuje nad wykorzystaniem istniejących zapasów i pozostałej sieci fabrycznej DRAM, aby spełnić krytyczne wymagania klientów.

Dostawca pamięci spodziewa się spadku produkcji i związanego z tym wpływu na koszty związane zarówno z wydajnością, jak i z waflami przeznaczonymi na straty, co zostanie odnotowane w czwartym kwartale roku podatkowego 2022 i pierwszym kwartale roku podatkowego 2023.

Micron w 2021 roku był trzecim co do wielkości dostawcą pamięci DRAM, ze sprzedażą na poziomie 21,9 mld USD (+41% r/r, 23% udział w światowym rynku). Układy DRAM stanowiły około 73% całkowitej sprzedaży półprzewodników Micron, która w 2021 roku wyniosła 30,0 mld USD (źródło: IC Insights).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1