reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Relpol: potencjał wytwórczy jak przed wojną

Obecny potencjał wytwórczy w spółce wrócił do poziomu, który był przed wojną w Ukrainie, co pozwala realizować złożone zamówienia i przyjmować nowe – informuje Relpol.

Producent przetworników z siedzibą w Żarach 12 lipca opublikował komunikat w związku z wystąpieniem siły wyższej, czyli działaniami wojennymi w Ukrainie oraz o aktualnej sytuacji spółki. Relpol ma bowiem zakład produkcyjny w Ukrainie, którego działalność została wstrzymana po wybuchu wojny, a następnie, po około 2,5 tygodniowej przerwie – wznowiona.

– Zakład w Ukrainie nadal funkcjonuje w ograniczonym zakresie, jednak wykorzystując w pełni dostępność zasobów ludzkich i bezpieczną organizację pracy – czytamy w komunikacie.

Relpol informuje, że w związku z działaniami wojennymi w Ukrainie wystąpiły opóźnienia i zwiększone oczekiwania na terminy dostaw produktów z grup: GZT, GZM, RUC, RU400, R15, R15WT, RG25, R2, R3, R4, PZ, GAZ, PI, PIR (wg nazw handlowych Relpol).

– Obecny potencjał wytwórczy w spółce wrócił do poziomu, który był przed wojną w Ukrainie, co pozwala realizować złożone zamówienia, jak i przyjmować nowe zobowiązania. Było to możliwe zarówno dzięki względnemu ustabilizowaniu się sytuacji w zakładzie w Ukrainie, jak i uruchomionej produkcji dodatkowej w zakładzie głównym w Żarach. Konsekwentnie udało nam się uzupełnić park narzędziowy i zasoby ludzkie do odbudowy pełnego potencjału wytwórczego – pisze Relpol.

Spółka zapewnia dalej, że znacząco poprawiły się terminy dostaw kontraktowych, jak i dostępność produktów szybko rotujących. Co więcej, po oddaniu do użytku nowej hali produkcyjnej oraz prowadzonych inwestycji w automatyzację linii produkcyjnych, firma już zwiększyła moce w wielu grupach produktowych, takich jak gniazda czy przekaźniki wysokoprądowe instalowane w ładowarkach samochodów elektrycznych i inwerterach solarnych. Natomiast na przełomie trzeciego i czwartego kwartału Relpol znacząco zwiększy wydajność w zakresie produkcji przekaźników miniaturowych.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama