reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Współpraca XTPL i Nano Dimension już na kolejnym etapie

XTPL, dostawca rozwiązań nanodruku dla światowego rynku elektroniki, zrealizował drugi etap fazy technologicznej w ramach umowy z Nano Dimension.

Podpisana w styczniu tego roku umowa XTPL z Nano Dimension dotyczy opracowania specjalnej formulacji tuszu przewodzącego prąd elektryczny do przemysłowych zastosowań w produktach Nano Dimension nakierowanych na produkcję płytek PCB. Nano Dimension jest specjalistą w branży elektroniki wytwarzanej za pomocą metody addytywnej (AME) elektroniki drukowanej 3D i addytywnej mikroprodukcji (Micro-AM).

Zgodnie z umową, zakończenie prac drugiego etapu fazy technologicznej i ich odbiór przez klienta oznacza uruchomienie drugiej transzy płatności. Przychody z tego tytułu zostaną rozpoznane w III kwartale 2022 i, jak informuje XTPL, znacząco wpłyną na wyniki finansowe w tym okresie. Tym samym XTPL przystępuje do realizacji kolejnego etapu prac w ramach fazy technologicznej – opracowania dedykowanej formulacji nanotuszu. Umowa przewiduje łącznie cztery główne etapy w fazie prac technologicznych.

– Zarząd XTPL uznał fakt zakończenia prac drugiego etapu fazy technologicznej za informację poufną ze względu na istotną wartość dla obecnej skali działalności, a także dla przyszłego rozwoju spółki. Rozpoczęcie współpracy i realizacja umowy XTPL z partnerem przemysłowym w zakresie linii biznesowej nanotuszów stanowi również potwierdzenie dalszego potencjału komercjalizacyjnego technologii XTPL, co w dalszej perspektywie może wspierać jej wdrożenie na linie produkcyjne globalnych graczy na rynku nowoczesnej elektroniki – czytamy w komunikacie.

XTPL dodaje, że współpraca z Nano Dimension potwierdza zdolność spółki do generowania przychodów ze sprzedaży zindywidualizowanych produktów pod potrzeby poszczególnego klienta, opartych na zaawansowanej, autorskiej technologii wytwarzania nanomateriałów dedykowanych branży elektroniki nowej generacji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1