reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EIT
Przemysł elektroniczny |

Zollner rozwija się w USA poprzez przejęcie

Zollner Elektronik przejmuje dział EMS (usług produkcji elektroniki) od amerykańskiej firmy Electronic Instrumentation and Technology (EIT).

Ogłoszona 12 lipca inwestycja w EIT wspiera strategię Zollner zakładającą rozwój działalności w USA i wzmacnia obecność firmy na tym rynku. Dzięki akwizycji Zollner pozyskał trzy dodatkowe lokacje produkcyjne na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w Salem w stanie New Hampshire oraz w Leesburg oraz Danville w stanie Wirginia.

Obie firmy mają wspólną bazę klientów, obsługują podobne branże i są zobowiązane do przestrzegania wysokich standardów jakości – czytamy w komunikacie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszych długoletnich relacji biznesowych z Zollnerem. Nasi klienci skorzystają na silnych możliwościach zakupów i dystrybucji firmy Zollner, a firma Zollner zdaje sobie sprawę, że mamy bardzo utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników. Przejęcie naszego działu EMS jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich – komentuje Joe May, założyciel i dyrektor ds. technologii EIT.

Firma EIT została założona przez Joe Maya w 1977 roku. Od ponad 45 lat EIT obsługuje klientów z branży przemysłowej, telekomunikacyjnej, lotniczej, obronnej i medycznej. Firma ma certyfikaty ISO 9001, ISO 13485 i AS9100 i jest firmą zarejestrowaną w ITAR. Działalność EIT w zakresie instrumentów pomiarowych UV, awioniki i usługi doradztwa technologicznego będą kontynuowane pod nazwą EIT2.0. Zollner będzie również świadczyć usługi EMS dla EIT2.0.

Firma rodzinna Zollner Elektronik AG z siedzibą w Zandt w Niemczech została założona w 1965 roku i obecnie zatrudnia ponad 12 000 pracowników w 20 lokalizacjach na całym świecie. Zollner świadczy usługi produkcji elektroniki obsługując pełny cykl życia produktu: badania i rozwój, konsultacje, produkcję, zarządzanie łańcuchem dostaw i obsługę posprzedażną. Według rankingu Manufacturing Market Insider za 2021 rok, Zollner zajmuje 15. miejsce wśród największych firm EMS na świecie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1