reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Korea Południowa zainwestuje blisko 800 mln USD w chipy AI

Inwestycje w kwocie 1,02 bln KRW (794 mln USD) w sektor półprzewodników sztucznej inteligencji mają zwiększyć przewagę konkurencyjną Korei Południowej w globalnej branży chipów.

– Korea ma potencjał, aby zdominować światowy przemysł (półprzewodników), biorąc pod uwagę przewagę konkurencyjną w segmentach pamięci i foundry – powiedział minister nauki Lee Jong-ho podczas lipcowego spotkania urzędników państwowych i przedstawicieli branży chipów w KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology).

Minister zapowiedział, że rząd będzie aktywnie wspierał projekty badawczo-rozwojowe lokalnych firm zakresie układów sztucznej inteligencji. Lee Jong-ho dodał, że inwestycje, które mają być realizowane w ciągu najbliższych pięciu lat mają na celu zapewnienie silnej pozycji w raczkującym sektorze chipów AI nowej generacji.

Finansowane przez państwo projekty skoncentrują się na sektorze procesorów neuronowych (NPU), neuromorficznych i przetwarzających w pamięci (PIM), w których dominującym liderem jest amerykański projektant chipów Nvidia.

Rządowe plany zakładają też wykształcenie ponad 7000 ekspertów specjalizujących się w układach AI.

W Korei kwatery główne ma dwóch największych światowych producentów pamięci – Samsung Electronics Co. i SK Hynix Inc. – odpowiadających za 56% światowego rynku o wartości 124,5 mld USD. Jednak taka przewaga Korei Południowej w przemyśle półprzewodnikowych ogranicza się właśnie do segmentu pamięci. 

Według koreańskiego instytutu badawczego do 2030 roku chipy AI będą stanowić jedną trzecią chipów systemowych na całym świecie.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2