reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon_Kulim
Przemysł elektroniczny |

Infineon realizuje inwestycje w Malezji

Niemiecki producent chipów 7 lipca położył kamień węgielny pod kolejny zakład w Kulim w Malezji. Budowa ma się zakończyć do trzeciego kwartału 2024 roku.

Dzięki inwestycji o wartości ponad 8 mld RM (1,8 mld EUR) w trzeci już obiekt w kompleksie produkcyjnym w Kulim, Infineon zwiększy moce produkcyjne w zakresie półprzewodników mocy, w szczególności w obszarze produktów z szerokim pasmem wzbronionym bazujących na węgliku krzemu i azotku galu. W ramach projektu ma powstać 900 nowych etatów dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Jak wyjaśnia dr Rutger Wijburg, dyrektor ds. operacyjnych, Infineon Technologies AG, Malezja jest ważnym ośrodkiem firmy ze względu na ekonomię skali. Infineon ma już fabryki zajmujące się produkcją front-end w Kulim i back-end w Melace (faza produkcji front-end jest związana z obróbką samego wafla krzemowego, natomiast kolejna faza – back-end – z pakowaniem i testowaniem układów scalonych).

– Po pełnym uruchomieniu, produkty z nowego obiektu wygenerują dodatkowe 2 mld EUR rocznego przychodu. Ponieważ wysiłki na rzecz dekarbonizacji nabierają tempa na całym świecie, rośnie zapotrzebowanie ze strony pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania i przechowywania oraz energii odnawialnej dla półprzewodników o szerokim paśmie wzbronionym, a my jesteśmy gotowi, by wspierać ten popyt – dodaje dr Rutger Wijburg.

W ubiegłym tygodniu producent chipów oficjalnie otworzył Infineon Tower w Melace, dodając 14 100 m kw. powierzchni produkcyjnych i biurowych w 11-piętrowym budynku.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama