reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Creotech
Przemysł elektroniczny |

Creotech Instruments zadebiutował na Głównym Rynku GPW

Kurs praw do akcji Creotech Instruments na otwarciu w pierwszym dniu notowań na głównym parkiecie GPW – wzrósł o 27 proc., do 127 PLN.

W poniedziałek na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała spółka Creotech Instruments – polski producent systemów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki na potrzeby komputerów kwantowych. Firma od 2021 roku była notowana na rynku NewConnect.

Creotech Instruments SA od lat realizuje wiele projektów technologicznych współpracując z takimi podmiotami jak Europejska Agencja Kosmiczna czy Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN. Jako jedyna firma w Polsce osiągnęła zdolność do budowy kompletnych systemów mikrosatelitów i aktualnie realizuje projekt badawczo-rozwojowy pod nazwą EagleEye, oparty na autorskiej platformie HyperSat, w ramach której opracowywany jest mikrosatelita obserwacyjny Ziemi. Jego wyniesienie na orbitę okołoziemską planowane jest na przełom 2023/2024 roku – czytamy w komunikacie.

– Debiut na Głównym Rynku GPW to dla wszystkich członków naszego zespołu wielkie święto i powód do dumy. Stanowi on nie tylko naturalny etap w rozwoju firmy, ale również stwarza okazję do pozyskania nowych inwestorów i partnerów biznesowych – podkreślił dr hab. Grzegorz Brona, prezes zarządu Creotech Instruments SA.

W ubiegłym miesiącu dokonano przydziału akcji spółki w związku z zakończoną publiczną ofertą o wartości 39,65 mln PLN brutto. Tegoroczna oferta publiczna Creotech Instruments SA obejmowała 396.558 akcji serii I, z czego 20.710 akcji zostało objętych przez inwestorów w ramach transzy inwestorów detalicznych, natomiast 375.848 – przez inwestorów instytucjonalnych. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2