reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NOTE
Przemysł elektroniczny |

Szwedzki EMS przejął Dynamic Precision Solutions AB

NOTE rozszerza moce produkcyjne przejmując wszystkie udziały w szwedzkim producencie elektroniki Dynamic Precision Solutions AB z Herrljunga.

Dzięki przejęciu NOTE zyskuje swój czwarty szwedzki zakład i placówkę blisko klientów w zachodniej części kraju. Sprzedaż Dynamic Precision Solutions za cały rok 2022 szacowana jest na 140 mln SEK (62,7 mln PLN).

Jak pisze NOTE w komunikacie, model biznesowy Dynamic Precision Solutions jest podobny do modelu NOTE, z naciskiem na długoterminową współpracę z klientami, wysoką jakość i wysoką wydajność dostaw. Klienci firmy działają głównie w segmentach komunikacji i przemysłowym. Na początku 2022 roku zakład w Herrljunga wykazał wysoki wzrost połączony z wysoką rentownością. Dyrektor zarządzający Anders Gustafsson pozostaje na stanowisku, liczba pracowników wynosi około 30.

Początkowa cena zakupu wynosi około 20 mln SEK (blisko 9 mln PLN). Maksymalna cena zakupu, w tym dodatkowa kwota zależna od rentowności, to nieco ponad 50 mln SEK (22,4 mln PLN).

– Cieszymy się z finalizacji tego przejęcia, które oprócz dodania do Grupy kolejnego rentownego zakładu, zwiększa również nasze moce produkcyjne w Szwecji. W Szwecji, która jest największym rynkiem NOTE, odnotowaliśmy wzrost w I kwartale o 45% – mówi Johannes Lind-Widestam, dyrektor generalny i prezes NOTE.

NOTE to dostawca usług produkcji elektroniki na zlecenie. Oferta firmy obejmuje cały cykl życia produktu, od projektu po obsługę posprzedażną. NOTE jest obecne w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Estonii i Chinach. Sprzedaż netto w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosła 2962 mln SEK (1327 mln PLN). Grupa zatrudnia około 1300 pracowników i jest notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama