reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

GetHenry pozyskał 17 mln USD na rozwój działalności w Europie

Berliński start-up GetHenry produkuje rowery, serwisuje oraz udostępnia przewoźnikom. Wśród inwestorów jest polski fundusz SpeedUp Energy Innovation powered by PGE .

Spółka GetHenry dostarcza kurierom i firmom logistycznym kompleksowe rozwiązanie z zakresu mobilności wykorzystywane w systemie last mile delivery. Zespół pozyskał w rundzie seed 17,4 mln USD, które przeznaczy na rozwój działalności w Europie. 

– Podczas gdy firmy takie, jak Flink koncentrują się na podstawowym procesie dostawy, innowacyjna usługa abonamentowa GetHenry zajmuje się wszystkim innym, od produkcji i finansowania wysokiej klasy rowerów elektrycznych, po usługi serwisowe na żądanie świadczone przez zespół wysoko wykwalifikowanych mechaników, a także obsługę łańcucha dostaw części naprawczych – opisuje działalność Luis Orsini-Rosenberg, CEO GetHenry.

Szef GetHenry dodaje, że spółka ma już doświadczenie zdobyte podczas obsługi klientów w 50 miastach, takich jak Rzym, Paryż, Berlin i Wiedeń. Istotnym elementem oferty jest pełne wsparcie techniczne, zapewniane dzięki oprogramowaniu dostarczającemu dane w czasie rzeczywistym, które służą do śledzenia, optymalizacji i przewidywania użyteczności naszej floty rowerów elektrycznych. GetHenry ma też własny zespół inżynierów i mechaników, którzy w razie potrzeby mogą dostarczać usługi naprawcze – wyjaśnia Luis Orsini-Rosenberg.

Rynek dostaw na żądanie odznacza się dynamicznym wzrostem, a w samym 2021 roku jego wartość przekroczyła 151 mld USD. Berliński start-up w ostatnich kilkunastu miesiącach odnotowuje ogromny wzrost popytu na swoje usługi, co skutkuje dziesiątkami nowych klientów. W ubiegłym roku GetHenry umożliwił swoim klientom 3 miliony dostaw i rozpoczął działalność operacyjną w 29 nowych miastach, w tym m.in. we Włoszech oraz Austrii. Firma zwiększyła zespół z 5 do 80 pracowników i cały czas poszukuje nowych talentów.

W 2022 roku część pozyskanego kapitału zostanie przeznaczona na powiększenie floty własnych rowerów do liczby 10 000 sztuk, dzięki czemu spółka będzie mogła dynamiczniej skalować działalność na nowych rynkach.

Start-up założony przez Luisa Orsini-Rosenberg oraz Nikodemusa Seilerna działa w Niemczech, Austrii, Włoszech i Francji, a z jego usług korzystają takie firmy jak Gorillas, Flink oraz Just Eat Takeaway.com.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy GetHenry planuje rozszerzyć swoją działalność o rynki hiszpański, holenderski, a w dalszej perspektywie także o rynek brytyjski.

– Aktualna sytuacja na rynku wydaje się być wręcz idealna do skalowania biznesów takich jak GetHenry. Coraz większą popularność zyskuje dostawa artykułów spożywczych na żądanie. Z drugiej strony firmy logistyczne i dostawcy zdają sobie sprawę z konieczności wykorzystania elektrycznych środków transportu w celu zmniejszenia kosztów działalności operacyjnej, a także zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i w rezultacie dostosowanie się do narzucanych norm emisyjnych – opisuje rynek Bartek Gola, partner generalny SpeedUp Energy Innovation.

Runda finansowania opiewająca na kwotę 17,4 mln USD została przeprowadzona przez LocalGlobe, przy udziale SpeedUp Energy Innovation, Visionaries Club, APX, Founder Collective, EnBW New Ventures, GreenPoint Partners oraz Third Sphere. W rundzie uczestniczyli również aniołowie biznesu, w tym dyrektor generalny Voi Fredrik Hjelm, były dyrektor operacyjny Tier Roger Hassan oraz dyrektor generalny Everphone Jan Dzulko.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama