reklama
© Nordic Semiconductor
Przemysł elektroniczny |

Nordic Semiconductor kupuje Mobile Semiconductor

Mobile Semiconductor dostarcza pamięci RAM używane w urządzeniach bezprzewodowych IoT na rynku skandynawskim, w tym w układach SoC Bluetooth z serii nRF52 i nRF53 oraz komórkowych SiP IoT z serii nRF91.

Nordic Semiconductor w piątek 8 lipca ogłosił zawarcie umowy nabycia Mobile Semiconductor, prywatnej amerykańskiej firmy specjalizującej się w wysoko zoptymalizowanej technologii pamięci wbudowanych dla mikrokontrolerów (MCU) i Systems-on-Chip (SoC).

Mobile Semiconductor dostarcza statyczne pamięci RAM (SRAM) o bardzo niskim poborze mocy i wydajności dla różnych MCU i SoC. Obejmuje to urządzenia Nordic Semiconductor serii nRF52 i nRF53 SoC oraz nRF91 Series System-in-Package (SiP) – pisze Nordic w komunikacie.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani, że dołączy do nas ten światowej klasy zespół, uznawany za lidera w branży w zoptymalizowanych, niskonapięciowych wbudowanych pamięci SRAM. Zespół, który dobrze znamy z lat wspólnej pracy. A jeśli chodzi o technologię, pamięci SRAM Mobile Semiconductor były kluczowym wyróżnikiem w naszej gamie produktów Bluetooth i IoT. W związku z tym, gdy pojawiła się możliwość dodania tej specjalistycznej wiedzy, podjęcie decyzji o przejęciu było bardzo proste – komentuje Svein-Egil Nielsen, Nordic CTO/EVP R&D and Strategy.

– Działanie przy bardzo niskim poborze mocy jest kluczowym wymogiem zrównoważonego rozwoju w IoT. (…) Przenośne i zdalne aplikacje IoT są opłacalne, zarówno dla środowiska, jak i komercyjnie, tylko wtedy, gdy mogą działać przez wiele lat na małych bateriach – dodaje Kjetil Holstad, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Nordic.

Finalizacja przejęcia planowana jest na trzeci kwartał 2022 roku, po otrzymaniu zgody amerykańskich organów regulacyjnych. Wartość transakcji nie została podana.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2