reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Energy Solutions
Przemysł elektroniczny |

LG Energy Solution Wrocław z nowym prezesem

Jangha Lee pokieruje rozwojem europejskiego producenta baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Główne cele to rozbudowa parku technologicznego i osiągnięcie neutralności emisji.

LG Energy Solution Wrocław, największy w Europie producent baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych ma nowego prezesa. Od początku lipca spółką kieruje Jangha Lee. Zmiany w zarządzie mają zagwarantować m.in. dalszy stabilny rozwój firmy poprzez rozbudowę zakładu produkcyjnego, co w efekcie umocni pozycję rynkowego lidera.

Jangha Lee, związany z LG Group od 1994 roku, we wrocławskiej spółce odpowiadał dotychczas za rozwój jednego z najbardziej strategicznych działów spółki – Elektrody.

– Jestem zaszczycony, że to właśnie mi powierzono kierowanie jedną z najważniejszych firm na świecie w branży automotive. Z całą pewnością jest to ogromne wyzwanie, jednak jestem przekonany, że z całym zespołem LG Energy Solution Wrocław umocnimy pozycję rynkową i relacje z kontrahentami. Wraz z dynamicznym rozwojem zakładu produkcyjnego zaoferujemy kolejne, atrakcyjne miejsca pracy. Od lat kształtujemy je, stawiając na rozwój zespołu i zapewniając mu bogaty pakiet benefitów. Wierzę, że osiągniemy zamierzone cele, a spółka będzie rozwijała się zgodnie z wizją "We CHARGE toward a better future – powiedział Jangha Lee.

Wśród nowych wyzwań znajduje się realizacja strategii dalszego rozwoju LG Energy Solution Wrocław. Pierwszym celem jest rozbudowa parku technologicznego – do końca 2025 roku spółka zwiększy moce produkcyjne z 70 GWh do 115 GWh.

Spółka będzie też długofalowo dążyła do bycia firmą coraz bardziej przyjazną środowisku. Już dziś w podwrocławskim zakładzie produkcyjnym 100 proc. energii pochodzi z OZE, natomiast do 2050 roku Grupa LG Energy Solution zamierza osiągnąć neutralność węglową.


©LG Energy Solution, wyodrębniony ze struktur LG Chem, to dostarcza baterie litowo-jonowe dla pojazdów elektrycznych, produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii. Efektem 30-letniego doświadczenia w technologii baterii i działalności badawczo-rozwojowej (R&D) są 24 tysiące patentów, co daje spółce pierwsze miejsce na świecie. Globalna sieć firmy, rozciągająca się na Amerykę Północną, Europę, Azję i Australię, obejmuje zakłady produkcyjne baterii utworzone w ramach spółek joint venture z największymi producentami samochodów, takimi jak General Motors, Stellantis N.V. i Hyundai Motor Group.

W 2016 roku w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Dzięki inwestycji typu greenfield we Wrocławiu powstał zakład zajmujący powierzchnię około 100 hektarów, w którym znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecne moce produkcyjne wynoszą 70 GWh, a w 2025 roku LG Energy Solution Wrocław osiągnie poziom 115 GWh.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama