reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Piotr Wieczorek Justpoint
Przemysł elektroniczny |

SK Nexilis Poland zainwestuje 3 mld PLN w fabrykę w Polsce

Koreański gigant technologiczny wybuduje w Stalowej Woli fabrykę folii miedzianej używanej do produkcji baterii litowo–jonowych stosowanych w samochodach elektrycznych.

W czwartek, 7 lipca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę firmy SK Nexilis w w Stalowej Woli na Podkarpaciu.

Produkowana w Euro-Park Stalowa Wola folia trafi do odbiorców w całej Europie. Wartość inwestycji w pierwszym etapie to prawie 3 mld PLN, a pracę znajdzie około 500 osób. Produkcja ma się rozpocząć w 2024 roku.

Docelowo wartość inwestycji sięgnie 10 mld PLN, co oznacza kolejne setki nowych miejsc pracy.

To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce południowo-wschodniej. Jak podkreśla rządowy komunikat, o fabrykę ubiegało się wiele krajów, koreański inwestor wybrał jednak Polskę. Polskie władze wsparły projekt, zapewniając uzbrojony teren pod inwestycję.

Duże znaczenie przy wyborze lokalizacji fabryki miała także decyzja PGE Dystrybucja o budowie systemu zasilania w energię elektryczną dla strefy ekonomicznej, w której powstanie fabryka. Ponadto spółka Tauron wybuduje w pobliżu dużą farmę fotowoltaiczną – informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

– To wydarzenie spowoduje, że Stalowa Wola będzie ważnym miejscem na światowej mapie transformacji energetycznej. Cieszę się, że będziemy mogli razem we współpracy z Koreą Południową realizować ten projekt – mówi wicepremier Jacek Sasin.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1