reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nidec Elesys
Przemysł elektroniczny |

Japoński Nidec rozpoczyna budowę fabryki w Serbii

Nidec Corporation uroczyście wmurował kamień węgielny pod fabrykę falowników oraz elektronicznych jednostek sterujących (ECU) do samochodów w mieście Nowym Sadzie w północnej Serbii.

– W związku z coraz bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska w Europie i przepisami dotyczącymi emisji CO2 z samochodów nałożonych przez duże kraje, zapotrzebowanie na falowniki samochodowe i elektroniczne jednostki sterujące (ECU) firmy Nidec Elesys rośnie. Budując nową fabrykę w Serbii, spółka będzie mogła zbudować wydajny i szybki system dostaw produktów w Europie – pisze firma w komunikacie.

Zakończenie budowy fabryki Nidec Elesys Europe o powierzchni 36 tys. m kw. planowane jest na początek 2023 roku. W pierwszej fazie inwestycji Nidec zamierza zatrudnić 200 osób.

– Nowa fabryka w Serbii posłuży jako baza biznesowa do konsolidacji działalności produkcyjnej Nidec Group w celu wydajnego dostarczania produktów na terenie Europy. Ponieważ wiele firm z Grupy Nidec planuje rozpoczęcie działalności w Serbii, będą współpracować z Nidec Electric Motor Serbia d.o.o. Novi Sad – informuje Nidec.

W grudniu 2021 roku Nidec rozpoczął budowę fabryki silników samochodowych w Nowym Sadzie w ramach planu ekspansji w Europie. Wartość projektu, który obejmuje fabrykę i centrum badawcze, wynosi 1,5 mld EUR.


Nidec to japońska firma założona w 1973 roku, która specjalizuje się w silnikach: od małych precyzyjnych silników krokowych, po silniki do pojazdów elektrycznych. W Polsce Nidec działa od 2006 roku, a w 2008 roku uruchomił zakład w Niepołomicach, rozbudowany w 2017 roku. W 2019 roku Nidec zapowiedział dalsze inwestycje w moce produkcyjne polskiego zakładu.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1