reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Thorium Space pozyskał 5,5 mln PLN

Pozyskane przez Thorium Space finansowanie (umowy grantowe i wsparcie inwestorów) przekroczyło już 100 mln PLN. To ostatnia runda finansowania przed planowanym na przyszły rok debiucie na giełdzie.

Thorium Space, producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, zamknął kolejną rundę finansowania, w której pozyskał 5,5 mln PLN przy wycenie 153 mln PLN pre-money, o 50% wyższej niż w poprzedniej rundzie na jesieni 2021 roku.

– Zakończona runda finansowania zaspokaja nasze bieżące potrzeby finansowe na przeszło 12 miesięcy. Oczywiście daje to duży komfort pracy i pozwala na skupienie się na prowadzonych projektach. Całkowita zmiana sytuacji geopolitycznej w Europie i na świecie, przyspieszyła pewne decyzje i procesy w spółce. Wojna w Ukrainie pokazała jak ważna jest komunikacja, czyli coś w czym się szczególnie specjalizujemy. Zainteresowanie naszymi projektami wzrosło wielokrotnie i to zarówno w sektorze cywilnym jak i wojskowym – podkreśla Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.

Zakończona oferta to ostatni krok przed planowanym na przyszły rok debiutem na giełdzie. Spółka rozważa dual-listing w Warszawie i Paryżu, stolicy europejskiego sektora satelitarnego.

– Widzimy spore zainteresowanie firmami z sektora, w tym naszą przez inwestorów z rynku francuskiego. Nie bez znaczenia jest podpisane przez nas kilka tygodni temu porozumienie o współpracy z francuskim oddziałem światowego giganta Teledyne. Jeśli obecne deklaracje potwierdzą się, nie wykluczamy, już po przekształceniu w SA, małej oferty preIPO, ale tylko pod warunkiem, że wycena będzie nie niższa niż 60 mln EUR – zapowiada Paweł Rymaszewski.

Thorium Space Sp. z o.o. to firma z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej (Space Advanced Communication Company). Zajmuje się projektowaniem rozwiązań technologicznych w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych, mających zastosowanie w branży kosmicznej i sektorze obronności. Tworzy ją interdyscyplinarny zespół blisko 40 inżynierów technologii kosmicznych oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych pracujących w biurach we Wrocławiu i w Warszawie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama