reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

II-IV finalizuje przejęcie i zmienia nazwę

Pierwszego dnia lipca II-VI Incorporated ogłosił zakończenie przejęcie firmy Coherent – taką nazwę będzie nosiła połączona spółka.

Jak pisze II-VI Incorporated w komunikacie, dzięki fuzji powstanie światowy lider w dziedzinie materiałów, sieci i laserów.

– Połączona działalność będzie bardziej rozproszona w całym łańcuchu wartości, od materiałów po komponenty, podsystemy, systemy i usługi. Skala działalności II-VI na tych poziomach łańcucha wartości, w których liczy się wiedza fachowa w zakresie materiałów, jest komplementarna do działalności Coherent, który jest mocy w systemach laserowych. Powstała w wyniku połączenia firma wykorzysta te atuty w sposób, który będzie miał znaczenie dla naszych klientów na strategicznych rynkach – informuje II-IV.

Zgodnie z warunkami umowy o połączeniu, każda akcja zwykła Coherent została zamieniona na prawo do otrzymania 220,00 USD w gotówce i 0,91 akcji zwykłych II-VI.

Firma ogłosi niedługo, od kiedy rozpocznie działalność pod nową marką. Coherent będzie obsługiwać cztery rynki: przemysłowy, komunikacyjny, elektroniczny i oprzyrządowania, a szacowana łączna wartość tego szybko rozwijającego się rynku adresowalnego to 65 mld USD. Zatrudnienie przekroczy 28 000 osób w 130 lokalizacjach na całym świecie.

Połączona spółka zostanie podzielona na trzy segmenty biznesowe. Dr Giovanni Barbarossa będzie nadal pełnić funkcję dyrektora ds. strategii firmy i kierować segmentem materiałów, wcześniej określanym jako segment półprzewodników złożonych. Sunny Sun będzie nadal szefował segmentowi sieci (wcześniej: rozwiązań fotonicznych). Dr Mark Sobey, poprzednio dyrektor operacyjny i wiceprezes wykonawczy Coherent, będzie prezesem nowego segmentu laserów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama