reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

1 mln PLN na granty na innowacje związane z czystą energią

Znamy już zwycięzców pierwszej edycji programu grantowego ING Bank Śląski skierowanego do młodych naukowców i start-upów opracowujących najlepsze rozwiązania dotyczące obszaru czystej energii.

W pierwszej edycji konkursu grantowego zostały wyłonione najbardziej innowacyjne rozwiązania, które najlepiej zdaniem kapituły konkursu odpowiedziały na wyzwanie konkursu: Jak możemy zapewnić wszystkim dostęp do czystej i dostępnej energii. Zwycięskie projekty otrzymały łącznie 1 mln PLN na dalszy rozwój.

  • I miejsce i nagroda główna w wysokości 400 tys. PLN trafia do DAC (Dynamic Air Cooling) za innowacyjne urządzenie do chłodzenia, które pozwala znacząco zmniejszyć emisje CO2 z klimatyzacji.
     
  • II miejsce i nagroda w wysokości 300 tys. PLN – dla rozwiązania Panel Wiatrowy za zgłoszenie systemu pionowych turbin wiatrowych, które nie tylko produkują energię, ale mogą też pełnić funkcję ogrodzenia.
     
  • III miejsce i nagroda w wysokości 150 tys. PLN – dla SWG (Silesian Wind Generator) za turbinę wiatrową z pionową osią obrotu dla gospodarstw domowych.
     
  • Wyróżnienie w wysokości 150 tys. PLN – dodatkowo, kapituła przyznała wyróżnienie dla Luminos Zielona Energia za panele fotowoltaiczne z sześciennych brył, które zwiększają efektywność produkcji energii z promieni słonecznych.

– W pierwszej edycji Programu Grantowego aż 197 start-upów i młodych naukowców odpowiedziało na nasze wyzwanie. Bank poszukiwał rozwiązań, które wpłyną na poprawę efektywności energetycznej, zwiększą wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy pomogą w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Tak duży odzew i zainteresowanie tym projektem są potwierdzeniem, że nasza inicjatywa to właściwy kierunek działań. Wspólnymi siłami, z wykorzystaniem technologii i innowacyjnych rozwiązań, możemy jeszcze lepiej zadbać o środowisko – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Jesienią uruchomiona zostanie drugą edycję programu. Kolejne wyzwanie również będzie wspierać projekty w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Wyboru najlepszych rozwiązań dokonała Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, świata biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych podczas gali finałowej konkursu, która odbyła się 27 czerwca br.

Zwycięzcy, poza nagrodami finansowymi, mają możliwość nawiązania kontaktu z inwestorami i firmami z portfolio ING oraz indywidualnego mentoringu, dopasowanego do potrzeb prowadzonego przez nich projektu.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1