reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni
Przemysł elektroniczny |

Hala magazynowa Solaris w Bolechowie już gotowa

Panattoni ukończył inwestycję BTS dla Solaris Bus & Coach w Bolechowie. Obiekt magazynowy o powierzchni 10 000 m kw. powstał w sąsiedztwie istniejącej fabryki.

Firma Solaris produkuje autobusy miejskie, w szczególności z napędami nisko i zero emisyjnymi. Jej pojazdy obecne są w 32 państwach a firma ciągle inwestuje w dalszy rozwój.

Zrealizowany przez Panattoni obiekt w Bolechowie k. Poznania ma powierzchnię 10 000 m kw. Budynek został połączony z położoną 150 metrów obok fabryką firmy w zakresie infrastruktury drogowej oraz mediów. W obiekcie magazynowane będą części przeznaczone do produkcji pojazdów w sąsiadującej hali.

Jak podkreśla Solaris, nowa hala magazynowa odgrywa kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji autobusów i trolejbusów.

Budynki zostały ze sobą połączone w zakresie infrastruktury drogowej oraz mediów, a dodatkowo Panattoni wzmocniło konstrukcję dachu i zamontowało ogniwa fotowoltaiczne o mocy 260 kWp. Ponadto na terenie inwestycji stanęły stacje ładowania o mocy 80 kWp.

W ramach całkowitej powierzchni 10 100 m kw. pomieszczenia socjalne i biurowe zajęły 2250 m kw. 

– Oddanie inwestycji w Bolechowie to kolejna efektywna realizacja wspierająca fabrykę naszego klienta, doskonale wpisująca się w jego procesy i stanowiąca istotne zaplecze dla rosnącej produkcji przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że współpraca z Solaris Bus & Coach przebiegła tak owocnie i mimo zmian w koncepcji w trakcie realizacji, udało się dostarczyć obiekt w bardzo dobrym czasie – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama