reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BorgWarner
Przemysł elektroniczny |

BorgWarner zainwestuje 2 mln EUR w Krakowie

BorgWarner rozszerza obecność w Polsce o nowe centrum techniczne w Krakowie, gdzie skoncentruje się na rozwoju elektroniki mocy do pojazdów elektrycznych.

BorgWarner w piątek, 1 lipca ogłosił planowaną inwestycję o wartości 2 mln EUR w nowe centrum techniczne o powierzchni 3000 m kw. w Krakowie, które skupi się na rozwoju energoelektroniki dla sektora motoryzacyjnego, w tym sterowników, inwerterów i konwerterów DC/DC.

– Dzięki strategicznej lokalizacji w pobliżu ważnych europejskich ośrodków rozwoju, BorgWarner wzmacnia swoje wysiłki w zakresie elektryfikacji i zamierza utworzyć ponad 250 nowych miejsc pracy do 2026 roku – pisze firma w komunikacie.

Specjaliści pracujący w nowym centrum będą projektowali i rozwijali rozwiązania systemowe z obszaru zaawansowanej energoelektroniki, zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. BorgWarner rozpoczął już rekrutację specjalistów do krakowskiego ośrodka.

BorgWarner to amerykański koncern dostarczający rozwiązania dla branży motoryzacyjnej z ponad 130-letnią historią, który specjalizuje się w układach napędowych oraz rozwija technologie umożliwiające elektromobilną transformację. Sprzedaż w 2020 roku wyniosła 10,2 mld USD, firma zatrudnia ok. 50 tys. osób i ma 96 zakładów w 24 krajach.

W Polsce BorgWarner ma siedziby w Błoniu pod Warszawą (BorgWarner Mobility Poland) oraz w podrzeszowskiej Jasionce. W skład kampusu w Jasionce wchodzą dwie spółki: BorgWarner Poland (dywizje: Morse Systems i Emissions, Thermal & Turbo Systems – ETTS oraz Centrum Techniczne) i BorgWarner Rzeszów (dywizja Drivetrain Systems – DTS).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama