reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Cars
Przemysł elektroniczny |

Volvo Cars wybuduje fabrykę aut elektrycznych u naszych sąsiadów

Volvo Cars poinformowało dzisiaj, że zainwestuje 1,2 mld EUR w budowę fabryki samochodów elektrycznych na Słowacji.

Nowa inwestycja o wartości około 1,2 mld EUR będzie zlokalizowana w pobliżu Koszyc we wschodniej części Słowacji, gdzie będzie korzystała z ugruntowanego łańcucha dostaw w branży motoryzacyjnej, stając się piątą fabryką samochodów w kraju.

Wybierając Słowację jako lokalizację dla swojego nowego zakładu, Volvo Cars tworzy europejski trójkąt produkcji obejmujący swój największy region sprzedaży – uzupełniając fabrykę w Gandawie (Belgia) w Europie Zachodniej i fabrykę w Torslanda (Szwecja) w Europie Północnej – pisze Volvo w komunikacie.

Volvo Cars ma bowiem ambicje, by do połowy dekady osiągnąć roczną sprzedaż 1,2 miliona samochodów, co zamierza osiągnąć dzięki globalnemu zasięgowi produkcyjnemu obejmującemu Europę, Stany Zjednoczone i Azję.

– Mamy jasno postawiony cel, aby do 2030 roku stać się marką w pełni elektrycznej mobilności. Ekspansja w Europie, największym regionie sprzedaży firmy, ma kluczowe znaczenie dla naszego przejścia na elektryfikację i dalszego wzrostu. Bardzo się cieszę, że możemy rozszerzyć zasięg produkcyjny Volvo Cars na Słowację i nie mogę się doczekać powitania nowych kolegów i partnerów w nadchodzącej podróży – mówi Jim Rowan, dyrektor generalny Volvo Cars.

Rozpoczęcie budowy zakładu w Koszycach zaplanowano na 2023 rok, a wyposażenie i linie produkcyjne zostaną zainstalowane w roku 2024. Seryjna produkcja nowej generacji całkowicie elektrycznych samochodów Volvo ma ruszyć w 2026 roku.

Fabryka ma produkować do 250 000 samochodów rocznie i zapewnić kilka tysięcy nowych miejsc pracy w regionie. Możliwa będzie również dalsza rozbudowa zakładu w przyszłości.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama