reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Mikronika ma list intencyjny z EDF Renewables

Na początku czerwca firmy Mikronika oraz EDF Renewables Polska podpisały list intencyjny dotyczący projektu budowy polskiego kontrolera parku solarnego.

Zadaniem projektu „Budowy polskiego kontrolera parku solarnego spełniającego wymagania kodeksów sieciowych NC RfG oraz współpracującego z systemami nadrzędnymi OSD i OSP” jest opracowanie kompleksowego urządzenia do sterowania farmą solarną przyłączoną do sieci 110 kV i NN. Urządzenie ma spełniać wszystkie wymogi kodeksów sieciowych wdrażających rozporządzenie Komisji UE 2016/631 z 14 kwietnia 2016 dotyczące wymogów w zakresie przyłączenia jednostek wytwórczych do sieci.

– Dodatkowa innowacyjność tego rozwiązania i atrakcyjność w stosunku do stosowanych urządzeń na świecie to pełna integralność i kompatybilność urządzenia z systemami nadrzędnymi zarządzania siecią energetyczną stosowanymi przez OSD i OSP – pisze Mikronika w komunikacie.

Mikronika zwraca uwagę na dodatkowe zadania i oczekiwania szczególnie w zakresie współpracy z systemem energetycznym, jakie przynosi obecny rozwój branży OZE w Polsce. Jak wskazuje firma, właściwa integracja nowych mocy wytwórczych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pozwoli na właściwy rozwój OZE, ale z zachowaniem bezpieczeństwa pracy systemu oraz jakości energii przekazywanej do odbiorców końcowych.

Mikronika działa na rynku od 1983 roku i dostarcza rozwiązania systemowe dla automatyki przemysłowej oraz jest producentem oprogramowania dla instytucji. W ofercie firmy znajdują się rozwiązania dla wielu branż takich jak: elektroenergetyka, OZE, przemysł, ciepłownictwo czy compliance.

EDF Renewables to globalny producent energii, działający na rynku energii odnawialnej, obecny w ponad 20 krajach. Firma rozwija, buduje i eksploatuje m.in. farmy wiatrowe i fotowolaticzne.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama