reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth
Przemysł elektroniczny |

SiFive otwiera brytyjskie centrum badawczo-rozwojowe

Amerykański projektant chipów bazujących na otwartej architekturze RISC-V w ciągu dwóch lat planuje zatrudnić ponad 100 osób w nowym ośrodku w Cambridge.

– Zapotrzebowanie rynku na wiodące rdzenie RISC-V firmy SiFive jest bezprecedensowe, dając niesamowitą okazję zarówno doświadczonym, jak i wschodzącym talentom, aby dołączyć do nas w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań klientom, którzy reprezentują elitarną listę wiodących światowych marek technologicznych – komentuje Patrick Little, dyrektor generalny i prezes SiFive.

SiFive podkreśla w komunikacie, że misją firmy jest budowanie najlepszych na świecie platform komputerowych i udostępnianie wszystkim otwartego standardu RISC-V ISA, dając projektantom narzędzia do dostarczania zróżnicowanych i najlepszych w swojej klasie produktów.

W marcu 2022 roku SiFive ogłosił rundę finansowania serii F o wartości 175 mln USD i wyznaczył Nicole Singer na stanowisko starszej wiceprezes i dyrektor ds. zasobów ludzkich. Z Singerem na pokładzie, SiFive planuje, że do 2024 roku zwiększy ponad dwukrotnie globalne zatrudnienie. Firma ma kwaterę siedzibą główną w USA oraz siedziby we Francji, w Indiach, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Obecnie SiFive poszukuje w Wielkiej Brytanii specjalistów w zakresie projektowania procesorów, architektury, weryfikacji, rozwoju oprogramowania, sprzedaży i doświadczenie klienta (CX).
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama