reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MediaTek Przemysł elektroniczny |

Mediatek otworzy centrum projektowe w USA

Jedna z największych firm fabless Mediatek do 2025 roku zamierza zatrudnić w nowym ośrodku 30 wysoko wykwalifikowanych inżynierów oraz do 10 stażystów.

Nowe centrum projektowania układów scalonych MediaTek na Środkowym Zachodzie powstaje w West Lafayette w stanie Indiana.

– Mocno wierzymy, że obecność w Indianie oznacza, że ​​będziemy mieli dostęp do jednych z najlepszych talentów inżynieryjnych na świecie. I to nie tylko z Purdue, bowiem West Lafayette znajduje się zaledwie cztery godziny drogi od prawie tuzina najlepszych szkół inżynierskich w kraju – mówi dr Kou-Hung Lawrence Loh, starszy wiceprezes korporacyjny MediaTek Inc. i prezes MediaTek USA, Inc.

MediaTek współpracuje z amerykańskimi uniwersytetami od ponad dekady, a w 2021 roku zainwestował globalnie ponad 3,5 mld USD w badania i rozwój.

Firma podkreśla przy tym, że to pierwszy raz, gdy tak mocno zaangażowała się we współpracę z uczelnią, tworząc ośrodek projektowy bezpośrednio na terenie kampusu amerykańskiego uniwersytetu – Purdue University.

MediaTek informuje, że zamierza stworzyć nowe partnerstwa badawcze z Purdue w celu współpracy w zakresie rozwoju talentów inżynieryjnych oraz badań nad projektowaniem układów obliczeniowych i komunikacyjnych nowych generacji.

Pierwsza grupa stażystów ma dołączyć do centrum projektowego MediaTek/Purdue University w maju 2023 roku, a poszukiwania szefa nowego ośrodka rozpoczną się na dobre wkrótce.

MediaTek otrzyma wsparcie na potrzeby uruchomienia nowego ośrodka ze strony Indiana Economic Development Commission (IEDC).

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1