reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MediaTek
Przemysł elektroniczny |

Mediatek otworzy centrum projektowe w USA

Jedna z największych firm fabless Mediatek do 2025 roku zamierza zatrudnić w nowym ośrodku 30 wysoko wykwalifikowanych inżynierów oraz do 10 stażystów.

Nowe centrum projektowania układów scalonych MediaTek na Środkowym Zachodzie powstaje w West Lafayette w stanie Indiana.

– Mocno wierzymy, że obecność w Indianie oznacza, że ​​będziemy mieli dostęp do jednych z najlepszych talentów inżynieryjnych na świecie. I to nie tylko z Purdue, bowiem West Lafayette znajduje się zaledwie cztery godziny drogi od prawie tuzina najlepszych szkół inżynierskich w kraju – mówi dr Kou-Hung Lawrence Loh, starszy wiceprezes korporacyjny MediaTek Inc. i prezes MediaTek USA, Inc.

MediaTek współpracuje z amerykańskimi uniwersytetami od ponad dekady, a w 2021 roku zainwestował globalnie ponad 3,5 mld USD w badania i rozwój.

Firma podkreśla przy tym, że to pierwszy raz, gdy tak mocno zaangażowała się we współpracę z uczelnią, tworząc ośrodek projektowy bezpośrednio na terenie kampusu amerykańskiego uniwersytetu – Purdue University.

MediaTek informuje, że zamierza stworzyć nowe partnerstwa badawcze z Purdue w celu współpracy w zakresie rozwoju talentów inżynieryjnych oraz badań nad projektowaniem układów obliczeniowych i komunikacyjnych nowych generacji.

Pierwsza grupa stażystów ma dołączyć do centrum projektowego MediaTek/Purdue University w maju 2023 roku, a poszukiwania szefa nowego ośrodka rozpoczną się na dobre wkrótce.

MediaTek otrzyma wsparcie na potrzeby uruchomienia nowego ośrodka ze strony Indiana Economic Development Commission (IEDC).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama