reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Sztuczna inteligencja wspiera produkcję w Wamtechnik

Assembler systemów bateryjnych Wamtechnik realizuje projekt wykorzystujący sztuczną inteligencję do usprawnienia kontroli jakości.

– Naszym nadrzędnym celem jest stały proces doskonalenia jakości produkowanych przez nas baterii. Rozwój sztucznej inteligencji pomaga nam ten cel zrealizować – podkreśla Wamtechnik, dodając, że projekt KITT4SME jest jednym z działań z tego zakresu, jakie wdraża firma.

Przegląd projektu KITT4SME odbył się w kwietniu w Lugano w Szwajcarii po 16 miesiącach od jego rozpoczęcia. Przedsięwzięcie zaplanowane jest na 60 miesięcy, a obecne działania Wamtechnik skupiają się na zastosowaniu sztucznej inteligencji w obszarze kontroli jakości.

– Pracujemy nad tym by analizować dane z wykorzystywanych w procesie produkcji zgrzewarek by następnie w odpowiednim momencie móc przewidzieć możliwość wystąpienia ewentualnych anomalii w procesie zgrzewania, a tym samym wyeliminować zgrzewy nie spełniające jakościowych wymagań – pisze firma w komunikacie.

Wamtechnik współpracuje tym zakresie z firmą Ginkgo Analytics, która zajmuje się opracowaniem modelu dostosowanego do charakteru jednego z procesów produkcji. Model ten będzie w stanie uczyć się zmieniających warunków jakie zachodzą w procesie zgrzewania oraz wykonywać obliczenia w czasie rzeczywistym. Dzięki zaawansowanej technologii system będzie informował operatora o konieczności podjęcia odpowiednich działań by zapobiec wadliwego zgrzewu, a tym samym produktu o obniżonej jakości – wyjaśnia Wamtechnik.

Aktualnie firma pracuje również nad możliwością przesyłania danych bezpośrednio z maszyn pracujących na liniach montażowych do platformy KITT4SME w czasie rzeczywistym. Inżynierowie z działu R&D Wamtechnik stworzyli oprogramowanie, które jest interfejsem pomiędzy maszynami na produkcji, a platformą KITT4SME. Pierwszy test przesyłu tych danych planowany jest już niedługo.

Projekt KITT4SME skierowany jest w szczególności do MŚP w Europie, celem zapewnienia im dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań sprzętowych, oprogramowania i innych, wspomagających procesy decyzyjne. Całość, udostępniana jako konfigurowalna modułowa platforma cyfrowa, pozwoli jednocześnie na bezproblemową implementację rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w systemach produkcyjnych.


Wamtechnik sp. z o.o. od ponad 30 lat projektuje i produkuje pakiety akumulatorowe i bateryjne dla urządzeń z każdej branży przemysłu. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze, poczynając od doradztwa w zakresie doboru ogniw, prac projektowych, poprzez badania, testy, etap wdrożeń, proces produkcji, a na kontroli jakości kończąc. Wamtechnik oferuje również usługi z zakresu dystrybucji ogniw wielu znanych marek m.in. marki Saft, Panasonic, LG- Chem, Samsung, SSB, B.B. Battery, Nerbo i wielu innych.

W portfolio produktów znaleźć można baterie i akumulatory w technologiach litowych, litowo-jonowych, alkalicznych, niklowych, kwasowo-ołowiowych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama