reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

AQ uruchomi fabrykę szaf elektrycznych w Bułgarii

AQ Group rozwija działalność w zakresie szaf elektrycznych i podpisało umowę zakupu nieruchomości o powierzchni 22 000 m kw. w Pernik w Bułgarii za 5 mln EUR.

W nowej bułgarskiej fabryce AQ będzie produkować blaszane obudowy oraz realizować integrację systemów elektrycznych na potrzeby dużych systemów akumulatorowych do magazynowania energii.

Jak poinformował Evertiq James Ahrgren, dyrektor generalny AQ Group, zakład będzie stopniowo uruchamiany w latach 2022-2024, przy czym w 2024 roku ma być już realizowana pełna produkcja.

AQ Group ma już zabezpieczone zamówienia dla nowego zakładu na kwotę 12 mln USD i spodziewa się dodatkowych zamówień w wysokości 12 mln USD do 2023 roku. Firma szacuje, że roczny wolumen wzrośnie do 40 mln USD w 2024 roku.

– W przyszłym roku będziemy zatrudniać około stu osób. To w zasadzie tylko personel produkcyjny, ponieważ zarządzamy tą jednostką produkcyjną z naszej firmy AQ Electric AD w pobliskim Radomirze. W dłuższej perspektywie spodziewamy się, że pracowników będzie znacznie więcej – mówi James Ahrgren.

AQ jest dostawcą komponentów i systemów dla klientów przemysłowych. Siedziba Grupy znajduje się w Västerås w Szwecji. AQ na koniec 2021 roku zatrudniało łącznie około 7000 pracowników w Szwecji, Bułgarii, Chinach, Estonii, Węgrzech, Indiach, Włoszech, Litwie, Meksyku, Polsce (Łódź i Starogard Gdański), Serbii, Finlandii, Kanadzie, USA, Brazylii i Niemczech. W 2021 roku sprzedaż netto AQ wyniosła 5,5 mld SEK (ponad 500 mln EUR).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama