reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© YMTC
Przemysł elektroniczny |

Yangtze Memory zwiększy moce produkcyjne

Yangtze Memory Technologies, chiński producent układów pamięci, zamierza uruchomić nowy zakład w rodzimym mieście firmy – Wuhan.

Według raportu Nikkei Asia, fabryka będzie drugim obiektem produkcyjny firmy w Wuhan i ma zostać uruchomiona pod koniec roku.

Według informatorów Nikkei Asia, wydajność istniejącej fabryki YMTC w Wuhan wynosiła pod koniec ubiegłego roku około 100 000 wafli miesięcznie. Według raportu, 40% tych mocy przypada na pamięci 128-warstwowe NAND flash 3D – jak na razie najbardziej zaawansowane technologicznie układy produkowane przez chińską firmę.

Powstająca właśnie fabryka ma początkowo produkować 128-warstwowe układy, a następnie możliwe jest przejście na kolejne generacje pamięci, czyli układy 196 lub 232-warstwowe.

Według Nikkei Asia, nowa fabryka pomoże „wypełnić lukę technologiczną i produktową firmy w stosunku do światowych liderów, takich jak Samsung z Korei Południowej i Micron Technology z USA”.

Źródła Nikkei Asia twierdzą też, że od ubiegłego roku firma Apple testuje pamięci YMTC i rozważa złożenie zamówienia na „ograniczone ilości” jeszcze w tym roku. Amerykański gigant technologiczny ma bowiem nadzieję na znalezienie opłacalnego źródła komponentów i negocjacje w sprawie ewentualnych dostaw trwają od 2018 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama