reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aerospacelab
Przemysł elektroniczny |

500 satelitów rocznie z europejskiej megafabryki

Aerospacelab zamierza uruchomić megafabrykę o rocznej zdolności produkcyjnej 500 satelitów, co sprawi, że będzie to największy tego typu zakład w Europie.

Fabryka ma zostać wybudowana w belgijskim Charleroi. Będzie to kolejny już zakład firmy, po uruchomienia obiektu Monnet Center, zlokalizowanego w Ottignies-Louvain-La-Neuve, który może produkować do 24 satelitów rocznie.

Pierwsze satelity mają zejść z linii montażowej nowej megafabryki Aerospacelab na początku 2025 roku.

Aerospacelab postawił na rozwój działalności w modelu integracji pionowej, dlatego zespół firmy jest zaangażowany w projektowanie satelitów, prototypowanie i testowanie sprzętu, produkując satelity i konstelacje do różnych zastosowań.

– Zainspirował nas przemysł motoryzacyjny, w którym standardowe produkty wciąż mają możliwość dostosowania ich do konkretnych potrzeb. Tworzymy zakłady produkujące satelity z liniami produkcyjnymi, na których powstają komponenty „z półki”. Zarówno w fabryce w Ottignies-Louvain-la-Neuve, jak i w megafabryce w Charleroi, dysponujemy pełnymi możliwościami testowania związanymi z produkcją satelitów, co promuje integrację pionową, która daje nam przewagę w zakresie zwinności – komentuje Benoît Deper, dyrektor generalny i założyciel Aerospacelab.

Od momentu powstania w 2018 roku Aerospacelab stara się sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na satelity. Napędzana serią finansowania o wartości 40 mln EUR z lutego 2022 roku, firma już zwiększa moce produkcyjne satelitów, wdrażając wiele konstelacji w celu monitorowania powierzchni Ziemi i wdrażając unikalne możliwości analizy danych geoprzestrzennych Aerospacelab – czytamy w komunikacie.

Według prognoz Euroconsult, do 2030 roku na całym świecie ma być wystrzeliwanych ponad 1700 satelitów rocznie.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama