reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Genomtec
Biznes |

Genomtec powiększa sieć dystrybutorów

ForLab został wyłącznym partnerem handlowym firmy Genomtec w Belgii, Holandii i Luksemburgu. Forlab jest drugim, po greckiej firmie Atropos, dystrybutorem flagowej platformy spółki.

Genomtec SA, notowana na NewConnect spółka z branży medtech, specjalizująca się w rozwoju zaawansowanej technologii w obszarze diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem (POCT), pozyskała kolejnego już dystrybutora dla swojej mobilnej platformy diagnostycznej GentomecID oraz panelu RP5-PLEX do wykrywania infekcji układu oddechowego w Europie, zawierając umowę z ForLab SA.

Firma uzyskała niedawno certyfikat CE-IVD, który umożliwia jej sprzedaż nowo zarejestrowanego rozwiązania w 27 krajach Unii Europejskiej, a także w Islandii, Norwegii i Liechtensteinie.

W ramach umowy, Forlab będzie odpowiedzialny za penetrację rynku, wsparcie sprzedaży i promocję produktów w regionie krajów Beneluksu. Minimalne wartości zakupu analizatorów GenomtecID i kart reakcyjnych (testów RP5-PLEX) będą co roku weryfikowane.  

ForLab SA specjalizuje się w imporcie i dystrybucji produktów diagnostyki klinicznej oraz sprzętu laboratoryjnego i odczynników z całego świata do Belgii, Holandii i Luksemburga. Spółka została założona w 1982 roku, a jej siedziba mieści się w Brukseli. Klientami ForLab są przede wszystkim laboratoria i szpitale akademickie, a także mniejsze podmioty medyczne i ogólne, takie jak uniwersytety, instytuty, laboratoria rządowe, kontraktowe organizacje badawcze, firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne.  

– Cieszę się z zainteresowania rynku naszym przełomowym rozwiązaniem oraz z dołączenia ForLab do naszej rodziny dystrybucyjnej. ForLab jest bardzo cennym partnerem, posiadającym rozległe kontakty w Belgii, Holandii i Luksemburgu, co pomoże nam w zdobyciu pierwszych użytkowników na rynku europejskim. Uzyskanie certyfikatu CE-IVD będzie pomocne w pozyskaniu kolejnych partnerów handlowych w kolejnych krajach, na co czekamy z niecierpliwością – komentuje Charudutt Shah, Chief Business Development Officer.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama