reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NCAB Group
PCB |

NCAB Group przejmuje w Wielkiej Brytanii

NCAB ogłosiło dziś, 23 czerwca kupno 100 procent udziałów w Kestrel International Circuits Ltd od Merlin PCB Group Ltd.

Kestrel jest dostawcą rozwiązań PCB z roczną sprzedażą netto w wysokości 125 mln SEK (11,67 mln EUR), głównie w Wielkiej Brytanii. W okresie ostatnich dwunastu miesięcy wynik EBITA wyniósł 17 mln SEK (1,6 mln EUR). Spółka Kestrel została założona w 1995 roku i zatrudnia 20 pracowników w Wielkiej Brytanii oraz 5 w Chinach i Hongkongu. Firma dostarcza płytki drukowane dla klientów działających na rynkach lotniczym, motoryzacyjnym, medycznym, radiofonii i telewizji, telekomunikacji, przemysłowym i komercyjnym.

Cena zakupu wynosi 103 mln SEK (9,61 mln EUR). Oczekuje się, że przejęcie zwiększy zysk na akcję NCAB jeszcze w 2022 roku.

– Z przyjemnością informujemy o przejęciu Kestrel. Wielka Brytania jest ważnym rynkiem przemysłowym, a Kestrel jest dobrze dopasowany do naszej tamtejszej działalności. NCAB Group UK wcześniej zatrudniała 30 pracowników i osiągała sprzedaż netto w wysokości 310 mln SEK (29 mln EUR). Asortyment i model biznesowy Kestrel oceniamy, jako podobny do naszego. Oczekujemy, że będziemy w stanie zaoferować klientom Kestrels szersze opcje produktów i lepsze warunki – komentuje Peter Kruk, dyrektor generalny NCAB Group.

Akwizycja będzie konsolidowana od dziś, a finansowana z własnych środków pieniężnych i kredytów. Kestrel zostanie włączony do NCAB Group UK, które z kolei jest częścią europejskiego segmentu NCAB Group. Oczekuje się synergii w obszarach zarządzania fabryką, dostawców, terminów płatności oraz logistyki – pisze NCAB w komunikacie.

To kolejna akwizycja NCAB ogłoszona w krótkim czasie. W październiku 2021 roku grupa informowała o przejęciu norweskiej firmy Elmatica AS, a w grudniu – niemieckiego dostawcy PCB META Leiterplatten GmbH & CO. KG. To nie wszystkie zakupy NCAB z 2021 roku, bo należy też wymienić amerykańską spółkę RedBoard Circuits, włoską PreventPCB, czy niemiecką sas-electronics GmbH.


 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama