reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Analizy |

Ericsson Mobility Report: miliard subskrypcji 5G w roku 2022 roku

W ciągu ostatnich dwóch lat globalny ruch danych w sieci komórkowej się podwoił, a 5G jest najszybciej rozwijającą się generacją technologii mobilnych w historii.

Według najnowszego raportu Ericsson Mobility Report przewiduje się, że w przeciągu najbliższych pięciu lat Ameryka Północna stanie się światowym liderem pod względem subskrypcji 5G z dziewięcioma z dziesięciu subskrypcji w regionie, które mają być 5G w roku 2027.

Według prognoz raportu, w 2027 roku 5G będzie stanowić: 82 procent subskrypcji w Europie Zachodniej; 80 procent w regionie Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej i 74 procent w Azji Północno-Wschodniej.

W Indiach, gdzie wdrożenia 5G jeszcze się nie rozpoczęły, oczekuje się, że 5G będzie stanowić prawie 40 procent wszystkich subskrypcji do 2027 roku. W ujęciu globalnym przewiduje się, że 5G będzie stanowić prawie połowę wszystkich subskrypcji do roku 2027, przekraczając 4,4 miliarda subskrypcji.

Najnowszy raport Ericsson Mobility Report – dwudzieste drugie wydanie analiz i prognoz dotyczących ruchu sieciowego firmy Ericsson – ujawnia również, że globalny ruch danych w sieci komórkowej podwoił się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wzrost ruchu spowodowany był zwiększonym wykorzystaniem smartfonów i mobilnych łączy szerokopasmowych, a także cyfryzacją społeczeństwa i przemysłu. Najnowsze statystyki i prognozy podkreślają duży popyt na łączność danych i usługi cyfrowe i oczekuje się, że to się utrzyma, pomimo globalnej pandemii Covid-19 i niepewności geopolitycznej. Co roku kilkaset milionów ludzi staje się nowymi abonentami mobilnego internetu szerokopasmowego.

Raport Ericsson Mobility Report z czerwca 2022 roku potwierdza również, że 5G skaluje się szybciej niż wszystkie poprzednie generacje technologii mobilnych. Około jedna czwarta światowej populacji ma obecnie dostęp do zasięgu 5G. Tylko w pierwszym kwartale 2022 roku dodano około 70 milionów subskrypcji 5G. Według raportu do 2027 roku około trzy czwarte światowej populacji będzie miało dostęp do 5G.

– Wdrażanie autonomicznych sieci 5G (SA) rośnie w wielu regionach, ponieważ dostawcy usług komunikacyjnych (CSP) przygotowują się do innowacji, aby wykorzystać możliwości biznesowe wykraczające poza ulepszoną mobilną łączność szerokopasmową. Solidna infrastruktura sieci cyfrowej stanowi podstawę planów transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, a ich nowe możliwości można przekształcić w nowe usługi dla klientów – mówi Peter Jonsson, redaktor naczelny Ericsson Mobility Report, Ericsson.

Raport podkreśla również coraz ważniejszą rolę, jaką stały dostęp bezprzewodowy (FWA) odgrywa w świadczeniu usług szerokopasmowych. Ericsson przewiduje, że w 2022 r. liczba połączeń FWA przekroczy 100 mln, a do 2027 r. liczba ta ma się podwoić, osiągając prawie 230 mln.

W przypadku internetu rzeczy (IoT) raport zauważa, że w 2021 r. szerokopasmowy IoT (4G/5G) wyprzedził 2G i 3G jako technologia łącząca największy udział wszystkich urządzeń połączonych z IoT komórkowym, stanowiąc 44% wszystkich połączeń.

Ogromne technologie IoT (NB-IoT, Cat-M) wzrosły o prawie 80 procent w 2021 roku, osiągając blisko 330 milionów połączeń. Oczekuje się, że w 2023 r. liczba urządzeń IoT połączonych tymi technologiami przekroczy 2G/3G.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama