reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Columbus
Przemysł elektroniczny |

Columbus wchodzi z ofertą do Czech

Spółka będzie sprzedawać i montować instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz inne produkty związane z odnawialnymi źródłami energii.

Zarząd spółki Columbus Energy SA podpisał wczoraj, 22 czerwca umowę typu joint-venture z dwoma czeskimi podmiotami. Zgodnie z umową, za pośrednictwem utworzonej w Republice Czeskiej spółki, w której Columbus obejmie 52%, firma będzie dostarczała kompleksową ofertę dla swoich produktów, tj. fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych – informuje Columbus.

– To nasz pierwszy krok w kierunku działalności poza granicami kraju – wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Jak dodaje, Columbus od dłuższego czasu sonduje zagraniczne rynki pod kątem odnawialnych źródeł energii. Zapotrzebowanie na produkty i rozwiązania w tym zakresie jest duże w całej Europie i wciąż będzie wzrastać, nie tylko ze względu na przyjętą w UE politykę klimatyczną. Teraz w większości krajów wymusza to także chęć energetycznego uniezależnienia się od Rosji. Rynek czeski jest pod tym względem bardzo atrakcyjny i w ostatnim czasie notuje systematyczny wzrost w zakresie mikroinstalacji. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama