reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Viessmann wmurował kamień węgielny pod zakład w Legnicy

Viessmann buduje w Legnicy nową siedzibę, co zainaugurowano 9 czerwca zainaugurowano uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego.

Firma rodzinna Viessmann, dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, chłodnictwo, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej, buduje nową siedzibę dla swojego obszaru biznesowego Refrigeration Solutions.

– Rynki chłodnicze w Europie Środkowej są ważnym czynnikiem wzrostu w nadchodzących
latach, co skłoniło firmę Viessmann do podjęcia decyzji o budowie zakładu w Polsce – czytamy w komunikacie.

Otwarcie nowej lokalizacji planowane jest na koniec 2022 roku. Obecnie trwa proces rekrutacji zespołu. Projekt ten jest największą pojedynczą inwestycją firmy Refrigeration Solutions od momentu jej powstania w 2013 roku. W końcowej fazie rozbudowy, w nowym zakładzie w Legnicy ma pracować 200 osób.

Zakład w Legnicy będzie strategicznym dodatkiem do istniejących zakładów Refrigeration Solutions w Hof (Niemcy) i Porvoo (Finlandia), zapewniając jeszcze bliższy kontakt z klientami w Europie Środkowej. Jak dodaje firma, nowy budynek podkreśla zamiar, aby w perspektywie średnioterminowej rozszerzyć działalność w zakresie rozwiązań chłodniczych na inną podstawową działalność, obok tradycyjnego obszaru biznesowego Climate Solutions, co zapewni dodatkowy wzrost.

– Nowa siedziba firmy Viessmann będzie wyrazem naszego nieustającego zaangażowania w dalszy rozwój branży chłodniczej. Legnica oferuje nam dobrą bazę do bycia blisko naszych głównych rynków w Europie Środkowej, odzwierciedlając nasz cel tworzenia przestrzeni życiowych dla przyszłych pokoleń – powiedział Max Viessmann, prezes zarządu grupy Viessmann podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego.


Firma rodzinna Viessmann została założona w 1917 roku jako producent techniki grzewczej, a dziś jest dostawcą  zrównoważonych rozwiązań dla klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej.

Viessmann Refrigeration Solutions produkuje rozwiązania chłodnicze, zatrudniając w Europie prawie 1 500 specjalistów z tej branży. Produkty są wytwarzane w fabrykach Viessmann w Niemczech i Finlandii, a lokalne biura sprzedaży znajdują się w 18 krajach, wspierane przez sieć firm partnerskich.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama