reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com
Biznes |

ams OSRAM sprzedaje biznes Digital Systems

ams OSRAM, specjalista w dziedzinie rozwiązań optycznych, 15 czerwca ogłosił sprzedaż działu Digital Systems w Europie i Azji firmie Inventronics, dostawcy sterowników LED.

– ams OSRAM będzie nadal koncentrować się na branży zaawansowanych technologicznie półprzewodników, a także na lampach dla sektorów motoryzacyjnego, rozrywkowego i przemysłowego – pisze firma w komunikacie.

Przejęcie biznesu Digital System ams OSRAM w Europie i Azji, umożliwi firmie Inventronics rozszerzenie zasięgu regionalnego oraz rozwój portfolio. Natomiast dla ams OSRAM ogłoszona w ubiegłym tygodniu transakcja to kamień milowy we wdrażaniu strategii zakładającej skoncentrowanie się na kluczowych obszarach technologicznych w oświetleniu, wizualizacji i wykrywaniu oraz na zbyciu pozostałych działalności.

– Naszym celem był wybór nabywcy, który zaoferuje pracownikom i klientom długoterminową perspektywę, a także możliwość tworzenia dodatkowej wartości dla klientów. Digital Systems i Inventronics dzielą pasję do technologii, a to przejęcie opiera się na strategii wzrostu, która zapewnia ekscytujące perspektywy dla biznesu i pracowników – komentuje dr Wilhelm Nehring, wiceprezes i dyrektor generalny Business Unit Digital w ams OSRAM.

ams OSRAM Digital Systems produkuje głównie zasilacze z powiązanymi modułami świetlnymi, oprogramowaniem i komponentami do oświetlenia tradycyjnego i LED. Są to niezbędne komponenty do opraw w profesjonalnych zastosowaniach oświetleniowych, które umożliwiają inteligentne rozwiązania oświetleniowe i cyfryzację.

Digital Systems w Europie i Azji zatrudnia około 600 osób. Firma ma siedzibę w Garching niedaleko Monachium w Niemczech i działa w ponad 35 krajach na całym świecie.

Inventronics jest spółką notowaną na giełdzie z siedzibą w Hangzhou w Chinach. Firma prowadzi działalność globalną, w tym zakłady produkcyjne w Chinach, Indiach i Meksyku, a także centra dystrybucyjne w Stanach Zjednoczonych i Holandii. Biura sprzedaży znajdują się na głównych rynkach na całym świecie, obsługując klientów w ponad 100 krajach.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama