reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BASF
Przemysł elektroniczny |

BASF zwiększa moce produkcyjne w Chinach

BASF Shanshan Battery Materials Co., Ltd. (BSBM) – firma z większościowym udziałem BASF w Chinach – zwiększa moce produkcyjne w zakresie materiałów akumulatorowych.

Projekt rozbudowy  w Changsha w prowincji Hunan i w Shuizuishan w prowincji Ningxia umożliwi firmie BSBM rocznej wydajności aktywnych materiałów katodowych (CAM) na poziomie 100 tys. ton.

BASF twierdzi, że nowe linie produkcyjne są projektowane z dużą elastycznością, aby sprostać zróżnicowanym potrzebom klientów, zarówno tych, którzy wymagają materiałów z wysoką czy ultrawysoką zawartością niklu, czy np. z wysoką zawartością manganu.

Te ostatnie produkty, czyli bogate w mangan, są już produkowane na skalę wielotonową, a postęp w rozwoju materiałów będzie dalej przyspieszony – informuje BASF.

– Nasze produkty bogate w mangan są dobrze wyważone pod względem wydajności kosztowej w porównaniu z innymi trójskładnikowymi materiałami katodowymi i oferują klientom większe bezpieczeństwo przy niższych kosztach metalu, ponieważ mangan jest najpowszechniej dostępnym metalem w porównaniu z kobaltem lub niklem, których ceny w ostatnim czasie podlegały znacznym wahaniom – mówi dr Peter Schuhmacher, prezes działu katalizatorów w BASF.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama