reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Kolejna inwestycja z branży elektromobilnej na Węgrzech

W-Scope Corporation uruchomi pierwszą europejską fabrykę w Nyíregyháza. Firma wyprodukuje tam separatory do akumulatorów litowo-jonowych do aut elektrycznych.

Wartość projektu W-Scope to około 720 mln EUR, firma utworzy 1200 miejsc pracy. Jest to największa dotychczas ogłoszona w tym roku inwestycja – informuje Węgierska Agencja Promocji Inwestycji (HIPA).

W-Scope Corporation zdecydowała się rozszerzyć swoją działalność poza Azję. Firma wybrała Węgry, gdzie powołała spółkę zależną W-Scope Hungary Plant Kft. i kupiła działkę o powierzchni 82 ha w parku przemysłowym Nyíregyháza. Z nowego zakładu będzie dostarczana folia separatorów dla klientów z całej Europy od drugiej połowy 2024 roku z roczną wydajnością 1,2 mld m kw.

W-Scope Corporation jest notowana na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i zajmuje się rozwojem, produkcją i sprzedażą separatorów – kluczowego elementu akumulatorów litowo-jonowych. Grupa prowadzi działalność w Korei Południowej, Chinach i Hongkongu, a wśród jej kluczowych partnerów są LG Chem i Samsung SDI. W-Scope Hungary Plant Kft., węgierska spółka zależna, należy do południowokoreańskiego W-Scope Chungju Plant Co., Ltd.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama