reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt
Przemysł elektroniczny |

Należąca do Hitachi spółka otwiera biuro w Gdańsku

Z Doliny Krzemowej do Gdańska: GlobalLogic, specjalista z branży usług inżynierii cyfrowej otwiera kolejne biuro w Polsce.

– Gdańsk to bardzo dynamicznie rosnący rynek, z fantastycznie rozwijającą się infrastrukturą, gdzie także my chcemy zainwestować i powiększyć grono dostępnych tutaj talentów. Dzięki temu, że część naszych klientów prowadzi operacje w Trójmieście, będziemy mogli zacieśnić z nimi współpracę. Poza tym ten region jest postrzegany jako bardzo atrakcyjny także przez naszych obecnych pracowników i chcemy dać im możliwość relokacji – mówi Marek Matysiak, associate vice president w GlobalLogic Polska.

GlobalLogic to specjalista w branży usług inżynierii cyfrowej – pomaga światowym markom projektować i tworzyć innowacyjne produkty, usługi i platformy cyfrowe. Współpracuje z firmami z niemal każdej branży – od automotive i healthcare po telekomunikację, finanse i przemysł. Główna siedziba firmy, która od ubiegłego roku należy do grupy Hitachi Ltd., mieści się w Dolinie Krzemowej, ale jej biura i centra inżynieryjne znajdują się na całym świecie, w tym także w kilku polskich miastach.

– W tej chwili lokalizacje GlobalLogic znajdują się we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie, Zielonej Górze, Łodzi, Gliwicach i Bydgoszczy – mówi Marek Matysiak.

Szybki rozwój na polskim rynku i duża dostępność talentów sprawiły, że na lokalizację kolejnego ze swoich biur koncern wybrał Gdańsk. W nadchodzących miesiącach zatrudnienie znajdzie tu ponad setka inżynierów i developerów, którzy będą odpowiadać na potrzeby klientów związane z tworzeniem i rozwojem oprogramowania. Wykwalifikowane kadry stworzą m.in. deweloperzy systemów wbudowanych oraz inżynierowie DevOps i testów automatycznych.

– Aktualnie mamy w Gdańsku ponad 20 pracowników, ale chcemy zwiększyć to zatrudnienie do 120 osób. To jest pierwszy etap. W kolejnych będziemy kontynuować rekrutacje, rosnąć na większą skalę – zapowiada Kamil Świadek, dyrektor oddziału GlobalLogic w Gdańsku.

Kamil Świadek informuje, że zespoły, które firma będzie budować w biurze w Gdańsku, będą pracowały nad rozwiązaniami dla sektora automotive, fintech, healthcare, IoT i embedded. GlobalLogic chce na Pomorzu zatrudniać inżynierów systemów wbudowanych, inżynierów DevOps i inżynierów testów automatycznych, którzy będą pracowali z najnowszymi technologiami.

Spółka wskazuje, że otwarcie nowego biura w Gdańsku pozwoli jej zacieśnić współpracę z klientami i partnerami, którzy już w tej chwili operują w Trójmieście, a przy tym skorzystać z potencjału tutejszego rynku pracy, na którym nie brakuje doświadczonych inżynierów o wysokich kompetencjach oraz młodych specjalistów i absolwentów, którzy dopiero rozpoczynają karierę w branży IT. GlobalLogic zaoferuje pracę i możliwości rozwoju zarówno jednym, jak i drugim, w tym celu firma rozpoczęła już nawiązywanie partnerstw z gdańskimi uczelniami.

– Współpraca z uczelniami jest czymś, co robimy w każdej z naszych lokalizacji. Łączymy technologie, łączymy ekspercką wiedzę naszych specjalistów i inżynierów z ofertą uczelni i dzięki temu wzmacniamy potencjał jednostek naukowych. Tak będzie też w Gdańsku. Współpracujemy już z gdańską Wyższą Szkołą Bankową, zwiększamy ich ofertę edukacyjną i wspólnie będziemy realizować projekty stażowe – mówi Kamil Świadek.

W globalnej skali firma ma obecnie ponad 25 tys. pracowników. W Polsce zatrudnia 2 tys. specjalistów, ale planuje dość szybko zwiększać ten poziom. W ramach specjalnych programów przygotowawczych zamierza więc szkolić i oferować zatrudnienie także osobom spoza sektora IT, które myślą o przebranżowieniu i rozpoczęciu kariery w technologiach.

Na polskim rynku GlobaLogic notuje w ostatnich latach stały dynamiczny wzrost i planuje utrzymać to tempo również w nadchodzących. W planach ma też dalszy rozwój w kolejnych miastach Polski.

– Myślę, że w perspektywie najbliższych dwóch lat powinniśmy pojawić się w pozostałych, dużych miastach Polski. Z największych brakuje nam jeszcze Poznania i Warszawy. Poza tym każde miasto, które ma potencjał i skalę ok. 150–200 tys. mieszkańców, jest dla nas atrakcyjnym rynkiem, na którym w przyszłości będziemy chcieli zainwestować – mówi Marek Matysiak, associate vice president w GlobalLogic Polska.

Najnowsza inwestycja GlobalLogic w Gdańsku jest efektem współpracy z władzami miasta i Agencją Rozwoju Pomorza – Invest in Pomerania.


Źródło: Newseria Biznes


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama