reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Applied Materials
Biznes |

Applied Materials przejmuje fiński Picosun

Firma Applied Materials nabyła fińskiego specjalistę w technologii osadzania warstw atomowych (ang. Atomic Layer Deposition, ALD) – Picosun Oy.

Jak informuje w komunikacie Applied Materials, technologia osadzania warstw atomowych Picosun rozszerza możliwości grupy ICAPS Applied (IoT, Communications, Automotive, Power and Sensors), wychodząc naprzeciw rosnącej potrzebie innowacji w półprzewodnikach przeznaczonych na rynki IoT, komunikacji, motoryzacji, zasilania i czujników.

Applied Materials wyjaśnia dalej, że w miarę jak produkty elektroniczne stają się coraz inteligentniejsze i bardziej połączone, wymagają większej liczby specjalistycznych półprzewodników, które nie są produkowane w najnowocześniejszych technologiach. Grupa Applied ICAPS dostarcza rozwiązania inżynierii materiałowej klientom na tych rozwijających się rynkach.

Zatem dodanie technologii ALD firmy Picosun poszerza portfolio produktów Applied ICAPS, ale przejęcie fińskiej spółki wzmacnia również kadrę oraz możliwości badawczo-rozwojowe, a co więcej, Picosun ma silne relacje z instytucjami badawczymi i uniwersytetami.

– Picosun jest pionierem w technologii ALD z produktami przeznaczonymi na szybko rozwijające się segmenty specjalistycznego rynku foundry. Dodanie Picosun uzupełnia portfolio technologii Applied Materials i rozszerza nasze możliwości przyspieszenia planów rozwoju klientów – komentuje Gary Dickerson, prezes i dyrektor generalny Applied Materials.

Zespół Picosun nadal będzie miał swoją siedzibę w Espoo w Finlandii i będzie podlegał grupie ICAPS firmy Applied.

Transakcja została zatwierdzona przez Ministerstwo Gospodarki i Zatrudnienia Finlandii i nie są wymagane żadne inne zezwolenia regulacyjne. Firmy zdecydowały się nie ujawniać warunków finansowych transakcji.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama