reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Arduino
Przemysł elektroniczny |

Renesas inwestuje w Arduino

Renesas ogłasza inwestycję w wysokości 10 mln USD w popularną firmę open source Arduino, aby zyskać dostęp do ogromnej społeczności programistów.

Renesas Electronics Corporation, dostawca rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosił dziś (14 czerwca) uczestnictwo w nowej rundzie finansowania serii B Arduino. Partnerstwo z Arduino umożliwi firmie Renesas udostępnienie szerokiej gamy produktów dla platform technologicznych Arduino używanych przez światową społeczność programistów – informuje japoński dostawca chipów w komunikacie.

Arduino zostało po raz pierwszy opracowane jako łatwe w użyciu narzędzie do szybkiego prototypowania przeznaczone dla studentów bez doświadczenia w elektronice i programowaniu. Następnie Arduino rozwijało ofertę o narzędzia dla edukacji i profesjonalistów.

Obecnie firma koncentruje się na zapewnieniu profesjonalnych aplikacji dla nowej generacji inżynierów. Arduino niedawno ujawniło plany rozszerzenia portfolio sprzętu, oprogramowania, komunikacji i narzędzi programistycznych dla profesjonalistów i przedsiębiorstw.

Jak podkreśla Renesas w komunikacie, Arduino uzupełnia globalną strategię firmy Renesas polegającą na dotarciu do szerszego grona klientów, umożliwiając projektantom na całym świecie dostęp do platformy Arduino o otwartym kodzie źródłowym. Aby pomóc zrealizować plany Arduino i wizję ekspansji w przedsiębiorstwie, Renesas inwestuje 10 mln USD w rundzie serii B o wartości 32 mln USD.

Finansowanie zapewni również Arduino dostęp do nowego poziomu technologii dzięki portfolio Renesas, w tym MCU/MPU, produktom analogowym, mocy i komunikacyjnym. Inwestycja ta jest istotna dla Renesas ze względu na strategię rozwoju działalności na rynku masowym i możliwość dotarcia do nowych klientów w 30-milionowej społeczności Arduino na całym świecie – czytamy dalej w informacji prasowej Renesas.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama