reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ
Przemysł elektroniczny |

PGZ i Hyundai Rotem będą wspólnie rozwijać czołgi i transportery opancerzone

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) i Hyundai Rotem Company (HRC) podpisały memorandum o strategicznym partnerstwie, które określa ramy i wyznacza dalsze kierunki współpracy w zakresie czołgów i transporterów opancerzonych.

Umowa ta jest kolejnym etapem polsko-koreańskiego aliansu na rzecz wspólnej budowy nowoczesnych platform gąsienicowych i kołowych dla Sił Zbrojnych RP i innych formacji wojskowych na całym świecie – podkreśla PGZ w komunikacie i dodaje, że celem jest maksymalizację partnerstw w obszarach m.in. badań i rozwoju, produkcji, remontów i modernizacji wymienionych rozwiązań dla Sił Zbrojnych RP i innych potencjalnych projektów.

– Podpisując to memorandum potwierdzamy naszą determinację i zaangażowanie w nawiązanie szerokiej i owocnej współpracy z HRC, znamienitym przedstawicielem koreańskiego przemysłu obronnego. Nasze wspólne wysiłki pozwoliły nam dojść do porozumienia w zakresie obszarów, w których zdecydowaliśmy się postawić na wspólny rozwój naszych przedsiębiorstw i bezpieczeństwa naszych narodów – powiedział Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ.

– Zrobimy wszystko, co w naszej mocy współpracując przy programie polskiego czołgu i wierzymy, że Polska stanie się potentatem w tej dziedzinie dzięki budowie nowej konstrukcji. Zapewnimy transfer kluczowych technologii do polskiego przemysłu i będziemy wspierać Polsce w ustanowieniu zdolności do produkcji w kraju. Co więcej, program ten stanowić będzie dla nas solidny fundament pod przyszłą współpracę między Grupą PGZ a HRC – powiedział Jeongyeob Lee, wiceprezes firmy Hyundai Rotem.

Rzeczpospolita Polska poszukuje nowych czołgów, a także następcy obecnie eksploatowanego kołowego transportera opancerzonego. W obu tych projektach, ze względu na potencjalną skalę wynikającą z faktu, że Polska posiada cztery dywizje wojsk lądowych, kluczowe jest uruchomienie produkcji i zapewnienie jak największego zaangażowania lokalnego przemysłu – pisze PGZ w komunikacie.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama