reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

THK Group wyprodukuje kable w Rawiczu

Już wkrótce w Rawiczu powstanie fabryka produkująca specjalistyczne kable dla przemysłu medycznego, automatyki przemysłowej i światłowodowej.

Międzynarodowa firma TKH Group, reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP, kupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha nowo utworzonej strefie gospodarczej zlokalizowanej w Sierakowie w gminie Rawicz (woj. wielkopolskie).

Jak przekazali przedstawiciele władz gminy, fabryka powstanie na przełomie 2022 i 2023 roku; zakład w pierwszej fazie zatrudni około 100 osób.

Holenderski holding jest pierwszym nabywcą gruntów w nowej rawickiej strefie przemysłowej o wielkości ponad 200 ha.

W Lesznie, odległym od Sierakowa o około 40 km, mieści się główna siedziba należącej do TKH Group firmy C&C Partners. Lokalizacja inwestycji w okolicy Rawicza ma umożliwić sprawną współpracę pomiędzy nową fabryką a już działającym w regionie producentem systemów telekomunikacyjnych, teleinformatycznych i zabezpieczeń.

– Planowane przedsięwzięcie to nie tylko kolejny krok w stronę dalszego rozwoju naszej marki, ale również wielki profit dla Rawicza, który przy tej okazji zyska miano ważnego miejsca na technologicznej mapie świata – powiedział prezes C&C Partners Artur Hejdysz.

Jak poinformowały gminy, na decyzję o wyborze Rawicza miało wpływ m.in. dobre skomunikowanie inwestycji z drogami szybkiego ruchu oraz wzorcowa współpraca z lokalnym samorządem.

TKH Group to holenderski holding oferujący systemy technologiczne dla branży telekomunikacyjnej, stosowane w budynkach mieszkalnych i w obiektach przemysłowych. Zatrudnia ponad 6 tys. osób i prowadzi swoje działania na całym świecie, koncentrując się na rynkach europejskim, azjatyckim i amerykańskim.


Źródło: Portal Samorządowy, Gmina Rawicz


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama