reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon Technologies
Przemysł elektroniczny |

Infineon likwiduje działalność w Rosji

Infineon od razu po rozpoczęciu wojny w Ukrainie wstrzymał dostawy do Rosji, a obecnie producent jest w trakcie likwidacji tamtejszej spółki.

– Okazujemy naszą jedność z Ukraińcami, którzy nieustraszenie bronią swojej wolności i mają nadzieję, że przemoc i cierpienie wkrótce się skończą – powiedziała Constanze Hufenbecher, Chief Digital Transformation Officer w Infineon.

Jak wskazuje firma w komunikacie, Infineon zmienił swoją politykę biznesową wobec Rosji zaraz po rozpoczęciu wojny: wszystkie bezpośrednie i pośrednie dostawy do Rosji zostały wstrzymane już w lutym – w tym wsparcie techniczne. Na początku marca ograniczenia te objęły również Białoruś. Już w marcu firma podjęła decyzję o likwidacji swojego podmiotu w Rosji, który to proces jest obecnie realizowany.

Ośrodek badawczo-rozwojowy Infineona na Ukrainie znajduje się we Lwowie i zatrudnia około 200 osób. Tamtejsze centrum skupia się na rozwoju oprogramowania.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi ukraińskimi kolegami. Bezpieczeństwo ich i ich rodzin jest priorytetem. Infineon robi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić wsparcie w tej sytuacji – powiedziała Hufenbecher.

Oprócz bezpośredniego wsparcia dla kolegów we Lwowie, Infineon brał udział w akcji humanitarnej dla Ukrainy z kampanią darowizn oraz motywuje Ukraińców do aplikowania na wolne stanowiska – w zachodniej Ukrainie i na całym świecie – informuje firma. 

Infineon Technologies AG zatrudnia ponad 50 tys. pracowników na całym świecie, w roku podatkowym 2021 (kończącym się 30 września) firma wygenerowała przychody w wysokości około 11,1 mld EUR.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1