reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joegough dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Pożar w sanockiej fabryce okapów

W ubiegły czwartek w fabryce Ciarko w podkarpackim Sanoku wybuchł pożar. Na szczęście nikt z pracowników nie ucierpiał w zdarzeniu.

– Wczoraj (9 czerwca – przyp. red.) w fabryce Ciarko w podkarpackim Sanoku wybuchł pożar. Około godziny 13:30 zaczęła palić się mała lakiernicza część zakładu produkcyjnego, następnie pożar rozprzestrzenił się na halę montażową. Pracownicy Ciarko natychmiast zaalarmowali straż pożarną, a następnie została przeprowadzona sprawna akcja ewakuacyjna – czytamy w komunikacie firmy.

Ciarko podkreśla dalej, że najważniejszą informacją, jaką ma do przekazania jest fakt, że nikt z pracowników nie ucierpiał w zdarzeniu.

Udało się uratować park maszynowy, główną lakiernię oraz mniejszą halę montażową, które są kluczowymi elementami do zachowania ciągłości produkcyjnej.

– Dzięki wielkiemu poświęceniu naszych pracowników, udało się ocalić dokumentację techniczną konieczną do wznowienia produkcji oraz serce firmy – park maszynowy – maszyny i przyrządy do produkcji okapów, w tym: dwie lakiernie, wszystkie lasery, centra gięć, giętarki, zaginarki, zaczyszczarki, prasy, oraz większość budynków i pomieszczeń przygotowania i montażu okapów. Skala zniszczeń jest jednak duża, gdyż całkowicie spłonęła część naszej najnowszej hali – nasza duma, którą chętnie pokazywaliśmy jako swoją wizytówkę. Jednocześnie jednak jest na tyle niewielka, że pozwala nam już dziś powiedzieć, że za około 2 do 3 tygodni wznowimy naszą produkcję – wskazuje firma.

Obecnie na terenie zakładu prowadzone jest postępowanie odpowiednich służb mających na celu wskazać przyczynę pożaru. Teren został zabezpieczony, Ciarko przygotowuje się do porządkowania terenu oraz do cyklicznego przekazywania informacji o procesie wznowienia produkcji swoim pracownikom.

– Dziękujemy serdecznie wszystkim strażakom biorącym udział w akcji ratunkowej oraz okolicznej Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc i zaangażowanie. Strażakowi, który doznał obrażeń życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił, wiemy też, że wyszedł już ze szpitala, a skala jego poparzeń nie jest duża – informuje Ciarko.


Firma Ciarko to producent okapów obecny na rynku od 1986 roku. Wszystkie modele urządzeń produkowane są w Polsce. Głównymi odbiorcami okapów Ciarko są m.in.: Polska, Niemcy, Skandynawia, Benelux czy Rosja. Ciarko zajmuje się produkcją okapów kominowych (przyściennych, rustykalnych, wyspowych), uniwersalnych (podszafkowych, teleskopowych), specjalistycznych (do gastronomii).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama